Artykuł sponsorowany Studnie głębinowe

Studnie głębinowe

Budując dom warto zastanowić się czy wykopanie studni głębinowej to nie jest rozwiązanie dla nas. Wodę czerpiemy zazwyczaj z sieci wodociągowej, ale podłączyć się do niej możemy dopiero w chwili, gdy dom zostanie już postawiony. Natomiast woda jest potrzebna również w trakcie jego budowy! Jeśli stawiamy dom w dużej odległości od innych gdzie nie ma możliwości czerpania wody jest to wygodne rozwiązanie. Przydaje się ono również dla prowadzenia działalności gospodarczej.

Decydując się na wiercenie studni głębinowej warto korzystać z usług doświadczonych wykonawców jak firmy Gp - Wodwiert s.c. Przez lata obecności na rynku udało nam się zdobyć bogate doświadczenie w zakresie wszelkich prac geologicznych. Dysponujemy sprzętem, który poradzi sobie w każdych warunkach terenowych a nasi pracownicy w trakcie konsultacji z klientem pomogą wypracować najlepsze rozwiązanie!

Po co nam studnia?

Kiedyś studnię można było spotkać w każdym gospodarstwie i przy każdym domu. Dziś jest to nieco rzadziej stosowane rozwiązanie, ale wciąż bardzo przydatne i otwierające wiele możliwości! Studnia głębinowa sięga wód pod powierzchnią ziemi, jest sztucznym rozwiązaniem wierconym lub kopanym, aby w prostej linii dojść do poziomu wodonośnego. Do jej wykonania potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Nasi pracownicy do wykonania wierceń wykorzystują sprzęt do wierceń mechanicznych metodą obrotową oraz metodą udarowo-obrotową. Właściwą technikę dobieramy po przeanalizowaniu warunków zabudowy, charakteru pracy oraz warunków geologicznych panujących w danym miejscu. Jednocześnie zależy nam, aby wszystkie etapy pracy realizowane były z dbałością o środowisko naturalne.

Wady i zalety takiego rozwiązania

W dawnych czasach wodę ze studni czerpano ręcznie wykorzystując do tego żurawie lub inne specjalne konstrukcje. Dzisiaj wykorzystujemy do tego ssącą pompę elektryczną. Dzięki temu studnia nie musi być tak wyraźnym elementem naszego ogrodu czy terenu wokół firmy. Decydując się na miejsce, w którym wykonamy studnię musimy brać pod uwagę nie tylko dostępność warstwy wodonośnej. Musimy również sprawdzić czy studnia nie będzie przeszkadzać w przemieszczaniu się ludzi i pojazdów na danym terenie, oraz jak daleko są wszelkie potencjalne źródła zanieczyszczeń! Największą zaletą posiadania takiego źródła wody jest oszczędność kosztów wynikających z dostawy i zużycia wody z sieci. Stajemy się niezależni od spadków ciśnienie w sieci wodociągowej czy zmian cen dostarczanej wody. To idealne rozwiązanie dla miejsc, w których przyłączenie do sieci wodociągów jest utrudnione, niemożliwe lub po prostu nieopłacalne. Ponieważ woda tak pozyskiwana jest dobrze przefiltrowana jest to woda o wysokiej jakości i dobrym składzie, jeśli chodzi o minerały i mikroelementy. Wadą i pewną uciążliwością może być uzyskanie wszystkich zgód i pozwoleń na wykonanie takiej budowy. Jest to dość kosztowna inwestycja, która jednak szybko zwróci się każdemu inwestorowi!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas