Materiał Partnera Cena za wiercenie studni. Ile to kosztuje?

Cena za wiercenie studni. Ile to kosztuje?

Studnia głębinowa to ciekawe rozwiązanie, które pozwala w pewnym stopniu uniezależnić się od dostawców mediów. Coraz więcej rodzin chce mieć przy swoim gospodarstwie domowym dodatkowe źródło wody. Koszt takiej inwestycji jest jednak trudny do jednoznacznego oszacowania. Zależy on od wielu czynników, w tym terenu, na jakim mają być prowadzone prace, głębokości studni czy jakości materiałów.

Kiedy warto zdecydować się na studnię głębinową?

Studnia nie jest tanim rozwiązaniem. Przygotowanie jej w taki sposób, aby była dostępna bez problemów dla domowników, może zająć sporo czasu, a do tego pochłonie wiele materiałów. Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się osoby, które:

  • nie mają możliwości przyłączenia działki do sieci wodociągowej,

  • wiedzą, że takie rozwiązanie w dłuższej perspektywie im się opłaci,

  • chcą przynajmniej częściowo uniezależnić się od zewnętrznych dostawców,

  • chcą zabezpieczyć się w razie niespodziewanego wypadku.

Wiercenie studni głębinowych może okazać się bardzo korzystną opcją, szczególnie dla rodzin mieszkających poza miastem. Można łatwo przeprowadzić takie prace na działkach czy w ogródkach wypoczynkowych.

Jakie są koszty wiercenia studni głębinowych?

Studnie dzielą się na różne rodzaje. Do wykopania głębinowej używa się specjalnego wiertła, dzięki któremu można dostać się nawet do najgłębiej położonych złóż wodnych. Co ważne, są one także wyposażone w filtr. Łączy się to jednak ze sporą opłatą za samo wykorzystanie sprzętu, a dochodzi do tego jeszcze robocizna. Można więc powiedzieć, że koszty studni zależą głównie od:

  • głębokości, na jaką ma być wykopana,

  • ceny za roboczogodzinę, dzień pracy albo inną jednostkę, za jaką rozlicza się ekipa,

  • rodzaju zamontowanej pompy.

Oprócz tego w koszty jest wliczony także dojazd ekipy, prace przygotowawcze, pompowanie oczyszczające i pomiarowe oraz koszt dodatkowych materiałów.

Koszt wiercenia studni głębinowej podaje się zazwyczaj w metrach kwadratowych. Zamawiając taką usługę u profesjonalnej firmy, na przykład F.H.U. Aquabella, można spodziewać się wyceny na poziomie około 100-400 złotych za metr bieżący. Wstępna wycena powinna zawierać już wszystkie wchodzące w skład prac elementy, w tym także koszt materiałów wykorzystanych do wiercenia. Trzeba jednak przygotować się na ewentualne zmiany, które zawsze muszą być uzgodnione z zamawiającym. Lepiej zrezygnować także ze współpracy z tańszymi, ale podejrzanymi wykonawcami. Przy takich osobach nigdy nie ma się gwarancji, że studnia zostanie wykończona i oddana do użytku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas