Artykuł sponsorowany Ściski stolarskie – narzędzia niezbędne w każdej stolarni, które kupisz w firmie Dana

Ściski stolarskie – narzędzia niezbędne w każdej stolarni, które kupisz w firmie Dana

Praca z drewnem i jego obróbka, bez względu na to czy odbywa się w przydomowym warsztacie, czy w profesjonalnej stolarni, wymaga zastosowania podobnych narzędzi, w tym także różnego rodzaju ścisków stolarskich. Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych narzędzi, tak i tu sklepy takie jak Dana, zajmujące się sprzedażą narzędzi, oferują dość zróżnicowany asortyment w tym zakresie, a zatem zakup odpowiednich ścisków stolarskich nie zawsze należy do najprostszych.

Zastosowanie ścisków stolarskich

Stabilne mocowanie montowanego lub obrabianego elementu to zadanie, które niejednokrotnie wymaga od stolarza wykorzystania tzw. „trzeciej ręki”, rolę której doskonale pełnią ściski stolarskie, które zakupić można w sklepach narzędziowych, takich jak firma Dana sp. z o.o. Dodatkowo fakt, że ściski stolarskie są narzędziem generującym dużą i regulowaną siłę nacisku, sprawia, że ułatwiają one łączenie (klejenie, skręcanie) różnego rodzaju elementów drewnianych oraz stabilizują materiał przy jego obróbce (np. przy szlifowaniu lub wierceniu otworów). Co ciekawe wykorzystać je można również w wielu innych pracach (jako narzędzia pomocnicze przy układaniu parkietu, paneli podłogowych lub desek tarasowych, a także przy montażu schodów, drzwi, ościeżnic oraz blatów itp.). Niejednokrotnie odpowiednio dobrane ściski używane są również do odkręcania zaworów i śrub lub podczas naprawiania różnorodnych urządzeń, a także do łączenia elementów modelarskich. Są też niezwykle przydatne podczas obróbki metalu.

Jakie rodzaje ścisków stolarskich oferuje firma Dana?

Ściski stolarskie, które zakupić można w firmie Dana, dostępne są w różnych typach, które posiadają rozmaite kształty, rozmiary, siły docisku, maksymalne rozstawy szczęk, a także rodzaje mechanizmu zaciskowego. Warto zatem pamiętać, że w zależności od potrzeb w sklepie Dana możemy nabyć:

  • ściski stolarskie typu „F” – stanowiące najpopularniejszą konstrukcje, przypominającą swoim wyglądem klucze nastawne, tzw. francuzy. Narzędzia tego rodzaju można podzielić na śrubowe (dokręcane za pomocą śruby) oraz automatyczne (działają na zasadzie rozpórki).
  • ściski stolarskie typu „C” – gdzie podobnie jak w przypadku ścisków F ich nazwa odnosi się do kształtu narzędzia. Charakteryzują się one sporą wytrzymałością. W ofercie firmy Dana dostępne są ściski typu C w różnych rozmiarach, które dobiera się w zależności od indywidualnych potrzeb.
  • ściski narożnikowe i kątowe - mocowane są do stołów warsztatowych, gdzie idealnie sprawdzają się w sytuacji dociskania elementów pod kątem prostym, a dodatkowo są one także niezwykle pomocne podczas skręcania oraz spawania, czy też przy wykonywaniu połączeń kątowych,
  • ściski stolarskie sprężynowe – jedne z najprostszych konstrukcji o stałej sile docisku zależnej od zastosowanej sprężyny. Ich budowa oraz zasada działania zbliżona jest do działania nożyczek lub klamr,
  • ściski stolarskie taśmowe – dość specyficzne narzędzia, które dostępne są w formie skrzyni lub ramy i dołączonej do niej taśmy ściskającej (jej długość może się różnić w zależności od modelu). Wykorzystuje się je głównie w przypadku pracy z elementami o dużych gabarytach i nieregularnych kształtach.
  • Przy wyborze ścisku warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów z firmy Dana, którzy określając typ potrzebnego narzędzia wezmą przede wszystkim pod uwagę rodzaj i kształt ściskanego materiału, co wpłynie na dobór konstrukcji ścisku, jego rozmiarów, a także siły i sposobu docisku. Nie należy przy tym zapominać, że odwiedzając firmę Dana warto również zwrócić uwagę na materiały z jakich ścisk jest zbudowany, co ma ogromny wpływ na komfort pracy i kontrolę nad siłą docisku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas