Artykuł sponsorowany Jaką prasę krawędziową kupić?

Jaką prasę krawędziową kupić?

Prasa krawędziowa to obowiązkowe wyposażenie zakładu, zajmującego się profesjonalną obróbką blachy. Jeśli szukasz odpowiedniej, skup się nie tylko na samej maszynie, ale również narzędziach do obróbki. Z czego zbudowana jest prasa krawędziowa i co ma największy wpływ na wydajność oraz estetykę pracy? Jak wybrać najlepszą prasę krawędziową dla swojego przedsiębiorstwa?

Jak zbudowana jest prasa krawędziowa?

Żeby wybrać odpowiednią prasę, najpierw trzeba zapoznać się z budową tego urządzenia. W dzisiejszych czasach zwykle stosuje się maszyny CNC, które są wyposażone w profesjonalne narzędzia – stemple oraz matryce. Narzędzia do prasy krawędziowej pozwalają na wygięcie arkusza blachy pod dowolnym kątem i to właśnie od nich zależy, czy uzyska się estetyczny produkt o odpowiednich parametrach. Współczesne prasy krawędziowe umożliwiają produkcję blaszanych elementów na masową skalę, dlatego też zakup wysokiej jakości urządzenia jest bardzo ważną inwestycją dla zakładu produkcyjnego.

Rodzaje pras krawędziowych

We współczesnych zakładach produkcyjnych można znaleźć kilka typów praw krawędziowych:

  • Hydrauliczne – mają największą siłę nacisku, nawet do kilkuset ton. Doskonale sprawdzają się w przypadku wyjątkowo grubych arkuszy blach.
  • Pneumatyczne oraz elektryczne – nie mają tak dużej siły nacisku, jak hydrauliczne, lecz są o wiele szybsze i wydajniejsze. Warto wybrać w przypadku masowej produkcji drobniejszych detali.
  • Mechaniczna – jest dokładna i szybka, napędzana silnikiem elektrycznym.

Którą kupić? Wszystko zależy od tego, jak duże i grube arkusze blachy są obrabiane w Twoim przedsiębiorstwie. Siła maszyny wpływa nie tylko na to, jak duży arkusz można obrabiać, ale też na prędkość całego procesu. Im wydajniejsze urządzenie, tym lepiej sprawdzi się w masowej produkcji.

Maszyna i narzędzia – jak wybrać najlepsze?

Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, jak kosztowne są specjalistyczne maszyny. W przypadku prasy krawędziowej, oprócz samych narzędzi, duże znaczenie ma również siła nacisku. Wobec tego trzeba skupić się zarówno na jakości maszyny CNC, jak i narzędzi. Sięgaj po maszyny pochodzące od znanych na rynku producentów. Jeśli chodzi o narzędzia – muszą być dostosowane do potrzeb zakładu, czyli tego, co dokładnie jest produkowane. Duży wybór narzędzie do prasy krawędziowej możesz znaleźć np. w ofercie firmy Maxima Polska. Pamiętaj, że zakup urządzeń i narzędzi od profesjonalnych producentów to inwestycja na lata. Musisz znaleźć równowagę pomiędzy wydajnością maszyny, a także prędkością oraz estetyką pracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas