Artykuł sponsorowany Schody drewniane w domu - czy to dobre rozwiązanie?

Schody drewniane w domu - czy to dobre rozwiązanie?

Pomimo pojawienia się na rynku wielu materiałów syntetycznych, drewno wciąż pozostaje jednym z najszlachetniejszych materiałów budowlanych. Poddane odpowiedniej obróbce przyjmuje efektowne walory dekoracyjne oraz właściwości fizyczne. Schody wykonane z drewna stanowią alternatywę dla tradycyjnych wyrobów żelbetowych. Czy takie rozwiązanie nadaje się do każdego rodzaju domu?

Z jakiego drewna produkuje się schody i skąd je zdobyć?

Najpopularniejszymi gatunkami drewna do produkcji schodów jest to pozyskiwane z drzew liściastych. Stosuje się tu przede wszystkim: klon, brzozę, buk, jesion, dąb, wiśnię, orzech, a także gatunki egzotyczne (które są naturalnie o wiele droższe). Niekiedy można spotkać również schody wykonane z drewna drzew iglastych, przy czym przoduje tutaj sosna. Stopnie schodów drewnianych powinny być wykonane z materiału spełniającego co najmniej II klasę jakości, natomiast pozostałe elementy - I klasę. Schody drewniane można kupić w postaci gotowego modułu lub zamówić u wykonawcy. W pierwszym przypadku należy odczytać wszystkie niezbędne wymiary z projektu. Lepszą drogą wydaje się zlecić to zadanie fachowcom. Firma budowlana Tad Bud Usługi ogólno-budowlane Tadeusz Wojtera wykonuje, dostarcza i montuje wszelkiego rodzaju stolarkę budowlaną, w tym również schody. Takie rozwiązanie daje największą gwarancję jakości wykonania i długowieczności.

Wady i zalety schodów drewnianych

Schody żelbetowe muszą zostać wkomponowane w budynek już w trakcie budowy. Schody drewniane mogą być w całości zamontowane w początkowym etapie wykańczania domu. Ich walory estetyczne mogą spowodować oszałamiający efekt, wpasowując się zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Kolejną ich zaletą jest oszczędność miejsca i lekkość. Stosując schody kręte, możemy je gustowny sposób zaprojektować nawet w małych pomieszczeniach. Nie są również szczególnie trudne do zainstalowania, dzięki czemu montaż schodów drewnianych nie trwa długo i nie wymaga dużych ingerencji w konstrukcję budynku. Łatwo je także połączyć z innymi materiałami, takimi jak szkło czy metal. Pozwala to stworzyć unikalne i nowoczesne aranżacje. Rozwiązanie ma również kilka niezbyt poważnych wad. Cena zakupu dobrych schodów drewnianych niestety przewyższa ich żelbetowe odpowiedniki, co jednak świadczy tylko o ich jakości. Są również podatne na wpływ wilgoci, wymagają także odpowiedniej konserwacji. Po uwzględnieniu tych czynników, bez wątpienia będziemy mogli cieszyć się schodami drewnianymi przez długie lata. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas