Artykuł sponsorowany Rozbiórka domu. Co musisz wiedzieć w tym zakresie?

Rozbiórka domu. Co musisz wiedzieć w tym zakresie?

Zastanawiasz się, jakie budynki wymagają rozbiórki? Wszystkie te, które stanowią zagrożenie dla ludzi oraz te, których stan nie pozwala na właściwe użytkowanie. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ zanim przystąpimy o pracy, należy załatwić wszelkie formalności związane z tym procesem. Na rynku można spotkać wiele ofert działek wraz z domem do rozbiórki. Ponadto stare budynki również poddawane są rozbiórce, często ze względów estetycznych. Znajomość prawa budowlanego w tym zakresie jest niezwykle ważna. Podpowiadamy, co warto wiedzieć w tym zakresie.

Rozbiórka domu - czy wymaga pozwolenia?

Na terenie Polski obowiązuje prawo budowlane, w którego treści dokładni opisuje się, kiedy należy mieć pozwolenie na realizację rozbiórki domu. Wszelkie formalności należy dokonać jeszcze przed rozpoczęciem właściwych prac. Każdy obiekt musi zostać zgłoszony do rozbiórki. Istnieją jednak wszelkie wyjątki. Obiekty, które nie są poddane opiece konserwatorskiej oraz takie, które nie figurują w rejestrze zabytków, nie muszą być zgłaszane do rozbiórki i nie wymagają pozwolenia na jej wykonanie. Wyjątkiem od reguły są również budynki, które nie wymagały pozwolenia na budowę – również nie ma konieczności zgłaszania rozbiórki. Następny przykład stanowią niewielkie obiekty, takie jak wiaty czy altany.

Rozbiórka budynku a prawo

Wszystkie obiekty, które wymagają pozwolenia na wykonanie tego typu prac, muszą być zatwierdzone w starostwie powiatowym, a aktem poprzedzającym cały proces jest złożenie kompletu dokumentów. Wśród nich wymienia się przede wszystkim wniosek o wydanie pozwolenia, gdzie umieszcza się dane inwestora oraz ważne informacje odnośnie danego budynku. Uwzględnia się adres, rodzaj działki oraz typ budynku. Kolejno należy przedłożyć zgodę właściciela obiektu na rozbiórkę oraz projekt procesu rozbiórki. Wszystkie prace w tym zakresie muszą być wykonane z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa.

Doświadczona firma i specjalistyczny sprzęt podstawą prac rozbiórkowych

Bez względu na to, czy dany budynek wymaga pozwolenia na rozbiórkę, czy też nie, najważniejsze jest to, aby zachować wszelkie środki bezpieczeństwa. W związku z tym, tego typu prace wykonuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Warto skorzystać również z pomocy profesjonalistów, takich jak z firmy Phu Wojak, którzy przeprowadzą każdy z etapów rozbiórki budynku w sposób bezpieczny oraz skuteczny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas