Artykuł sponsorowany Rodzaje źródeł energii odnawialnej

Rodzaje źródeł energii odnawialnej

Na naszej planecie w bardzo szybkim tempie rozwijają się nowe miasta, fabryki, czy inne obiekty, pobierające energię. A jeżeli chcemy, aby wszystkie te miejsca mogły normalnie i bezproblemowo funkcjonować, musimy w jakiś sposób dostarczyć tam prąd, który niegdyś wydawał nam się ograniczony. Teraz jednak, gdy nieobce są nam źródła energii odnawialnej, możemy zasilać wszystko przy ich użyciu - w tym kierunku zmierzamy, taka powinna być przyszłość. Jakie jednak dokładnie źródła energii odnawialnej posiadamy?

Energia słoneczna

Najbardziej popularne i dostępne odnawialne źródło energii, które jest wykorzystywane bardzo często, np. w kalkulatorach, zabawkach czy satelitach, choć często jest to wszystko błędnie kojarzone jedynie z ogromnymi panelami słonecznymi na dachach domów lub podwórkach i polach. Energia słoneczna jest przekształcana w energię elektryczną, a dokonuje się tego przy wykorzystaniu specjalnych ogniw fotowoltaicznych, które umieszczane są na obiektach, które nie mają łatwego dostępu bezpośredniego do tradycyjnych sieci energetycznych. Używa się ich również na autostradach i bojach umieszczonych daleko na morzu. Dziś bardzo popularne jest wykorzystywanie energii słonecznej do ogrzewania domów i mieszkań, np. poprzez ogrzewanie podłogowe, lub podgrzewanie wody w dużych basenach. Na polskim rynku firmy których specjalizacją jest montaż paneli słonecznych, to np. SALES ANGELS POLAND PIOTR SZUMLAŃSKI

Energia wiatrowa

Bardzo popularna jest również energia pozyskiwana bezpośrednio dzięki sile wiatru, który napędza wiatrak, generując tym samym energię elektryczną. Jest to raczej dosyć kosztowne wyjście, szczególnie w niektórych terenach - okolica musi być odpowiednio ukształtowana, aby docierały tam jak największe ilości wiatru, z jak największą siłą, a zatem wymagana jest duża otwarta przestrzeń, bez lasów, pagórków czy większych budynków. Tego typu zasilanie jest najczęściej wykorzystywane w dużych gospodarstwach, gdzie jest dostęp do odpowiedniego terenu i warunki wiatrowe są do tego przystosowane.

Energia wody

Otrzymuje się ją wykorzystując siłę płynących rzek, która jest zamieniana przez odpowiednie urządzenia w prąd elektryczny. Inwestycja tego typu jest niewyobrażalnie kosztowna i wymaga dobrego dostępu do ogromnych ilości wody.

Biomasa

Energia elektryczna powstaje na skutek spalania odpowiednich materiałów odnawialnych, takich jak drzewa, gazy, alkohole czy różnego rodzaju rośliny i oleje. Biomasa jest również wykorzystywana do ogrzewania gospodarstw domowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas