Artykuł sponsorowany Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne z każdym dniem zyskują na popularności. Dotyczy to oczywiście zarówno użytkowników prywatnych, jak i właścicieli przedsiębiorstw. Powszechnie wiadomo, iż do produkcji energii elektrycznej urządzenia te wykorzystują stałe źródło, jakim jest słońce. Decydują się na tego typu energię odnawialną, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych szczegółów. Podpowiadamy, na jakie aspekty należy zwrócić tutaj uwagę.

Na początek rodzaj modułów

Tak naprawdę decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, bardzo ważną decyzją, jaką musimy w tym kontekście podjąć, jest wybór odpowiednich modułów. Obecnie możemy spotkać się tak naprawdę z dwoma rodzajami ogniw stosowanych są do produkcji paneli fotowoltaicznych. Mowa tutaj oczywiście o ogniwach monokrystalicznych oraz polikrystalicznych. Każdy z tych typów posiada swoje określone zalety i charakterystykę. Jedną z zasadniczych różnic pomiędzy nimi jest natomiast ilość kryształów krzemu. W przypadku ogniw monokrystalicznych zgodnie z nazwą w całej konstrukcji jest on jeden. Z kolei w ogniwach polikrystalicznych mamy do czynienia z ich znacznie większą ilością.

Wydajność, trwałość oraz miejsce montażu paneli

Niezwykle istotny czynniki dotyczący wyboru paneli fotowoltaicznych do naszego codziennego użytku stanowi też ich wydajność. Z uwagi na ten fakt należy sporą uwagę zwrócić na moc tego typu urządzeń. Musi ona bowiem zostać idealnie dopasowana do wymogów naszej nieruchomości, czyli zapotrzebowania energetycznego danego obiektu. Kwestie montażowe, którymi zająć mogą się pracownicy firmy PHU Tomasz Juskowiak, także są bardzo ważne. Możemy bowiem zdecydować się na montaż paneli na dachu budynku lub też na należącym do nas terenie wokół obiektu. Najważniejsze, aby miały one regularny dostęp do światła słonecznego. Nie zapominajmy także o tym, iż panele fotowoltaiczne poza samą wydajnością powinny również odznaczać się również trwałością oraz wieloletnim, bezproblemowym działaniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas