Artykuł sponsorowany Rodzaje oraz zastosowanie zaginarek do blach

Rodzaje oraz zastosowanie zaginarek do blach

Współczesne rozwiązania technologiczne dają człowiekowi bardzo duże możliwości. Pozwalają obrabiać przeróżne tworzywa w celu stworzenia gotowych komponentów konstrukcyjnych. Przykładem takich rozwiązań są zaginarki do blach. Wykorzystanie tych urządzeń umożliwia zaginanie elementów blaszanych pod określonych kątem. To obowiązkowe wyposażenie w niewielkich zakładach blacharskich, dekarskich, ale również w przedsiębiorstwach przemysłowych.

Zaginarki ręczne jako podstawowy sprzęt do prac dekarskich

Podstawowy rodzaj tych urządzeń, a więc zaginarki ręczne znajdują zastosowanie przy cięciu i gięciu blach. Standardowa maszyna tego typu złożona jest z trzech belek: głównej, dociskowej i zaginającej. Wszystkie umieszczone są na zdejmowanych nogach, które mają cztery skrętne kółka. Wskazane rozwiązanie technologiczne doprowadza do tego, że obrabiany materiał nie traci swoich parametrów. Istotne jest to, że nowoczesne zaginarki wyprodukowane są z wysokiej jakości stali. Cechy konstrukcyjne umożliwiają korygowanie błędów. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu regulacji oraz napinaczy. To sprawia, że zyskuje się nie tylko oczekiwaną sztywność, ale przede wszystkim wytrzymałość urządzenia. Co więcej, są to kompaktowe maszyny, dzięki czemu zapewniają dużą mobilność i wygodę.

Zaginarki hydrauliczne to podstawa produkcji kształtowników giętych

Produkcja kształtowników giętych z blach wymaga zastosowania zaginarki hydraulicznej. Jest to urządzenie w pełni automatyczne. Cechą charakterystyczną jest to, że niektóre modele zapewniają możliwość gięcia w dwóch kierunkach. Ważne zadanie pełni umieszczony na całej długości wyłącznik bezpieczeństwa. W tego typu produktach znajduje się także system sterowania oraz element chroniący przed obciążeniami. Równoległe prowadzenie ostrza gnącego umożliwia konstrukcja układu przenoszenia siły gnącej. Specjalista z firmy Prod-Masz wskazuje, że dzięki temu udaje się giąć bardzo cienkie blachy bez niebezpieczeństwa ich uszkodzenia.

Zaginarki elektryczne najbardziej zaawansowany rodzaj urządzenia

Zaginarki elektryczne są najbardziej zaawansowane technologicznie. Przeznaczone są do zaginania blach, ale można dzięki nimi obrabiać materiały, takie jak stal, miedź czy aluminium. Z powodzeniem wykorzystuje się także je do obróbki tworzyw sztucznych. Kluczowym elementem jest konstrukcja maszyny. W zaginarce przewidziano listwę blokującą, którą można zdjąć i zastąpić elementami wyróżniającymi się przekrojem okrągłym bądź kwadratowym. Listwy mogą charakteryzować się dowolnym kształtem. Bardziej innowacyjne urządzenia pozwalają na sterowanie za pośrednictwem czytelnego wyświetlacza.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas