Artykuł sponsorowany Rodzaje filtrów powietrza i filtrów do płynów

Rodzaje filtrów powietrza i filtrów do płynów

Czyste powietrze jest bardzo ważne dla ludzi. Zarówno w domu, jak i w miejscu pracy powinno zadbać się o jak najlepszą jakość powietrza, którym oddychamy. Ma to duże znaczenie dla zdrowia. W celu pozbycia się pyłów i innych czynników wpływających na pogorszenie jakości powietrza stosuje się między innymi filtry, czy wentylacje. Mają one zapewnić oczyszczanie powietrza. Jednak filtry stosuje się również do oczyszczania cieczy.

Rodzaje filtrów

Na rynku spotkać można różne przedmioty służące do oczyszczania powietrza i wody. Wśród nich są filtry. Filtry powietrza to takie urządzenia, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza poprzez separowanie cząsteczek stałych ze strumienia przepływającego powietrza. Oddzielone od powietrza cząsteczki stałe, np. pył, kurz, gromadzone są na powierzchni filtra lub miedzy elementami filtracyjnymi. Filtr składa się z części wlotowe, filtracyjnej z systemem czyszczenia oraz z sekcji wylotu.

Firmy sprzedają nie tylko filtry do oczyszczania powietrza, lecz również filtry do płynów. W asortymencie takich firm znaleźć można szeroką ofertę różnych rodzajów filtrów. Wyróżnić możemy między innymi:

  • zwykłe filtry pyłowe,
  • filtry modułowe,
  • filtry z wkładami patronowymi,
  • filtry typu SuperBlower,
  • filtry workowe.

Wyżej wymienione filtry są często stosowane w mieszkania, zakładach pracy, fabrykach. W zależności od przeznaczenia należy wybrać odpowiedni rodzaj filtru.

Charakterystyka filtrów powietrza

Bardzo często w przemyśle stosuje się filtry workowe. Służą one do filtrowania cieczy i są cenione ze względu na swoje małe rozmiary i dużą przepustowość. Filtry workowe w ekonomiczny sposób separują zawiesiny, co sprawia, że sprawdzają się w różnych dziedzinach przemysłu. Taki rodzaj filtrów często wykorzystuje się przy doczyszczaniu farb i lakierów, a nawet olejów. Worki stosowane w tych filtrach tworzone są z filcu filtracyjnego lub siatki. Worki wykonane z filcu służą najczęściej do jednokrotnego użytku, natomiast worki siatkowe do pewnego stopnia eksploatacji mogą być myte.

Kolejnym rodzajem są filtry modułowe. Zaliczają się do filtrów workowych, ze względu na używane w nich worki filtrujące. Worki w filtrach modułowych wykonane są z tkaniny bawełnianej lub poliestrowej. W zależności od używanej instalacji odciągu trocin, filtry modułowe wykonane są do pracy podciśnieniowej lub nadciśnieniowej. Najczęściej takie filtry montuje się nad kontenerem lub silosem, aby łatwo można było je opróżnić. Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty z tej branży z firmy JKF Polska, dodatkowym wyposażeniem są klapy przeciwpożarowe oraz mechanizm wstrząsowy, dzięki czemu zapewnione jest odpowiednie czyszczenie worków filtracyjnych.

Filtry typu SuperBlower są wysoce wydajne, ponieważ przeznaczone są do pracy ciągłej. Zanieczyszczone powietrze wprowadzane jest przez wlot styczny, a następnie oczyszcza się powietrze z pyłów w workach filtracyjnych. Czyste powietrze wyciągane jest przez wentylator.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas