Materiał Partnera Roboty ziemne kluczowe przy konstruowaniu domu

Roboty ziemne kluczowe przy konstruowaniu domu

Skonstruowanie domu jedno- lub wielorodzinnego to szereg prac, z których należy pamiętać przede wszystkim o robotach ziemnych. To właśnie od ich wykonania zależy stabilność całego obiektu i trwałość elementów konstrukcyjnych. Z tego względu powierzyć je trzeba wyłącznie doświadczonym fachowcom – co dokładnie są oni w stanie wykonać w tym zakresie dla inwestorów?

Równy teren gwarancją stabilności

Teren przeznaczony pod budowę domu musi wyróżniać się przede wszystkim równą powierzchnią. Niezbędne jest jego właściwe przygotowanie pod tym kątem, co pozwoli uzyskać stabilność elementów konstrukcyjnych. Dzięki temu nie dojdzie do kłopotliwego pękania ścian czy innych defektów, które w konsekwencji mogą prowadzić nawet do poważnego zagrożenia katastrofą budowlaną. Roboty ziemne w tym zakresie obejmują profesjonalną niwelację terenu, którą jest w stanie wykonać m.in. firma Piotro-Trans świadcząca usługi koparkoładowarką i nie tylko.

Fachowcy zadbają o to, by działka została wyrównana w sposób odpowiedni, co pozwoli uzyskać powierzchnię idealnie nadającą się pod budowę domu. Ten powinien opierać się przede wszystkim na solidnych fundamentach. Ich umieszczenie w ziemi to z kolei konieczność zrealizowania robót ziemnych w postaci wykonania wykopów. W tym celu wykorzystuje się głównie dość uniwersalną koparkoładowarkę, którą doświadczony operator jest w stanie przygotować wykop nie tylko pod fundamenty. Kiedy jeszcze stosuje się takie właśnie prace ziemne i co jeszcze niezbędne jest w tym zakresie do uzyskania satysfakcjonującego stanu działki przy budowie domu?

Szereg robót ziemnych

Zaliczane do prac ziemnych wspomniane już wykopy powstają w celu umieszczenia fundamentów w ziemi, ale nie tylko. Wykopy wykonuje się także np. pod oczka wodne czy przyłącza, co powala doprowadzić najważniejsze media do posesji. Każdy z wykopów musi być zrealizowany w sposób profesjonalny – to konieczność zastosowania odpowiedniego, nowoczesnego sprzętu w postaci m.in. koparkoładowarki. Dysponujące nią firmy są w stanie zrealizować też szereg innych prac ziemnych.

Do robót tego typu zalicza się również zasypywanie fundamentów czy utwardzanie dróg dojazdowych. Co ciekawe, fachowcy zajmujący się pracami ziemnymi pomogą także w sytuacji, gdy na działce przeznaczonej pod budowę nowego domu trzeba wyburzyć istniejący już obiekt. Rozbiórki to kolejna z robót tego typu, do których należy zatrudnić doświadczonych specjalistów. To właśnie dzięki nim powierzchnia zostanie przygotowana zgodnie z założeniami projektowymi, co pozwoli na realizację budowy w sposób planowany i tym samym osiągnięcie pożądanych parametrów domu jedno- lub wielorodzinnego.

Opracowanie:

Piotro-Trans Piotr Ostasiewicz

Sokółka , Witosa 17

  • tel. 512 776 433

Podziel się