Materiał Partnera Renowacja kamienic i odnawianie starych domów, czyli jak stworzyć dom z duszą?

Renowacja kamienic i odnawianie starych domów, czyli jak stworzyć dom z duszą?

Wiekowe domy mają ogromny potencjał, który coraz częściej jest chętnie wykorzystywany. Oczywiście w wielu miejscach, szczególnie kamienice posiadają status zabytku i wówczas jedyne, co można zrobić to odpowiednio je odnowić. Jednak również stare wiejskie domy, a nawet stodoły mogą zostać wykorzystane do stworzenia wyjątkowego domu, który będzie łączył w sobie historię i nowoczesność. W przypadku takich nieruchomości kluczem jest, aby również odpowiednio dobrać wyposażenie i dodatki. Wszystkie materiały powinny do siebie odpowiednio pasować, czasem konieczne może być sprowadzenie cegieł czy drewna dla lepszego efektu. Wiele osób zgodzi się, że renowacja kamienic i odnawianie starych domów może wiązać się ze znacznymi kosztami. Owszem i ogromnym nakładem pracy, jednak nagrodą jest stworzenie prawdziwego domu z duszą, swojego miejsca na ziemi.

Ukryte piękno

Dawniej również budownictwo było bardziej rzemieślnicze niż obecnie, przywiązywano większą wagę do szczegółów, ważnych detali, również zdobień. Firma budowlana miała z pewnością pełne ręce roboty, żeby stworzyć prawdziwe architektoniczne działa sztuki. Dziś budownictwo jest zwykle bardziej masowe. Tym bardziej warto doceniać fachowców, którzy potrafią zająć się idealną restauracją pięknych budynków, które dzięki nim możemy podziwiać do dziś. Odnawianie kamienic wiąże się często z koniecznością wykorzystywania technik rzemieślniczych, które dawno nie są wykorzystywane. Specjaliści albo należą do nielicznych już posiadających takie umiejętności wydobywania piękna z architektury, albo na bieżąco się ich uczą. Często nawet umiejętne przerobienie starego budynku z zachowaniem części jego elementów sprawia, że zyskujemy piękny dom, a jednocześnie zachowujemy w nim niezwykły i piękny fragment historii.

Fachowcy do zadań specjalnych

Prawda jest taka, że firma remontowa, która podejmie się renowacji kamienicy lub innego starego budynku, jak również jego przystosowania do dzisiejszych realiów i zupełnego przerobienia, musi posiadać wielu bardzo wszechstronnych fachowców i doświadczenie i wykonywanej pracy. Laikowi może się wydawać, że podstawą są prace elewacyjne, jednak w wielu przypadkach sytuacja jest zdecydowanie bardziej złożona, pojawiają się problemy konstrukcyjne, które trzeba rozwiązać ze względów bezpieczeństwa. Czasem natrafia się na szkodliwe substancje lub szkodniki, więc najpierw trzeba się ich pozbyć. W związku z tym z pewnością przede wszystkim warto postawić na znalezienie odpowiedniego fachowca do wykonania tego rodzaju prac.

 

Opracowanie:

Budmax Dachy Sp. z o.o.

Toruń , Wrzosowa 55

  • tel. 608 081 049

Podziel się