Materiał Partnera Renowacja felg za pomocą malowania proszkowego i malowania na mokro

Renowacja felg za pomocą malowania proszkowego i malowania na mokro

Obecnie coraz więcej kierowców stara się dbać o wygląd i ogólny stan swojego samochodu. Dlatego takie osoby stosują renowację felg. Można wyróżnić dwie podstawowe metody tego zabiegu – malowanie proszkowe oraz lakierowanie na mokro. Oba sposoby odnowy felg mają swoich fanów i do tej pory nie stwierdzono jednoznacznie, który jest lepszy. Zdania fachowców na ten temat są podzielone. Dlatego warto samodzielnie zapoznać się z zaletami renowacji felg.

Zalety malowania felg metodą proszkową


Jeśli wybierzemy malowanie proszkowe do renowacji felg, możemy liczyć na nieskomplikowane, sprawne przeprowadzenie tego procesu. Istotne jest to, że w czasie malowania nadmiar proszku nie przywiera do elementu. Dzięki temu, unikniemy sytuacji, gdzie farba nie została równo rozprowadzona na powierzchni i trzeba poprawiać malowanie.
Zaletą, którą z pewnością docenimy, jest skład proszku. Nie znajdziemy tu substancji rozpuszczalnikowych, które są szkodliwe nie tylko dla człowieka, ale również dla środowiska. Metoda proszkowa jest świetnym zabezpieczeniem przed słońcem, korozją, wilgocią, solą lub skrajnymi temperaturami. 

Czym charakteryzuje się malowanie felg na mokro?

Do głównych atutów malowania felg na mokro należą: wspaniały efekt wizualny, możliwość barwienia na różne kolory oraz eliminowanie uszkodzeń powierzchni metalu. Warto jednak mieć na uwadze, że lakier na feldze jest niemal tak samo trwały jak lakier, którym pokryta jest karoseria, czyli podatność na uszkodzenie w wyniku zadrapania np. kamieniem, jest spora. Kiedy dojdzie do otarcia o krawężnik, będziemy musieli liczyć się z kwalifikacją wykończonej obręczy do ponownego malowania.

Renowację felg na mokro wykonuje się niemal identycznie jak lakierowanie karoserii samochodu. W tym przypadku malowanie wymaga niemałych umiejętności od lakiernika, ponieważ obręcze często mają skomplikowany kształt. Fachowiec powinien odznaczać się zarówno zręcznością, jak i doświadczeniem, aby farba była rozprowadzona na powierzchni bez zacieków.

Gdzie i kiedy warto poddawać felgi renowacji?


Zakład lakierniczy, w którym specjaliści mogą pomalować felgi zarówno metodą proszkową, jak i mokrą znajduje się w Bydgoszczy. Mowa o firmie Tech-Mal Ewa Isbrandt, gdzie możemy liczyć na pełen profesjonalizm, czyli usługi na najwyższym poziomie, dzięki wykwalifikowanym pracownikom.

Warto pamiętać, że do renowacji nadają się felgi, których wygląd pozostawia wiele do życzenia. Zarówno malowanie proszkowe, jak i malowanie na mokro skutecznie mogą usunąć nieestetyczne otarcia, które powstają zazwyczaj przez kontakt z krawężnikami i korozję tam, gdzie pojawił się goły metal. Dzięki malowaniu, nasze felgi będą wolne od brzydkich plam, które powstają przez wżeranie się pyłu z okładzin hamulcowych w lakier. 

Opracowanie:

Tech-Mal Ewa Isbrandt

Bydgoszcz , Wojska Polskiego 65A

Podziel się