Artykuł sponsorowany Na czym polega wyższość malowania proszkowego nad tradycyjnym?

Na czym polega wyższość malowania proszkowego nad tradycyjnym?

Wśród różnego rodzaju technik malarskich najczęściej wykorzystuje się metodę malowania tradycyjnego (czyli „na mokro”) oraz proszkowego („na sucho”). Malowanie proszkowe najczęściej służy przede wszystkim do barwienia elementów metalowych. Coraz częściej jednak technikę tę stosuje się również w przypadku drewna oraz szkła. Warto dowiedzieć się, na czym polega malowanie proszkowe oraz czym różni się ono od malowania tradycyjnego.

Jak wykonuje się malowanie proszkowe?

Tradycyjne techniki malarskie w swej zasadniczej istocie sprowadzają się do używania farby w postaci płynnej. Zupełnie inaczej ma się rzecz natomiast w przypadku lakierowania proszkowego. Barwienie wybranej powierzchni odbywa się tutaj bowiem przy wykorzystaniu specjalnych, dysponujących odpowiednimi właściwościami fizycznymi, farb występujących w formie proszku. Do pokrywania danych obiektów (np. mebli, ścian) barwnikiem lakiernicy z renomowanej firmy, takiej jak Mera Metal S. A., używają odpowiednio przystosowanego do tego pistoletu. Farbę rozpyla się równomiernie na przygotowany wcześniej element, wykorzystując do tego celu siłę natrysku elektrokinetycznego oraz elektrostatycznego. Farba proszkowa niemal od pierwszych chwil po aplikacji ściśle przylega do danej powierzchni. Mimo wszystko zaleca się jednak jej dodatkowe utwardzenie w piecu lakierniczym.

Lakierowanie proszkowe – zalety rozwiązania

Konstrukcje malowane metodą „na sucho” odznaczają się trwałą powłoką. Na długi czas zachowują one atrakcyjny design. Ich kolor z biegiem lat bowiem nie ulega wyblaknięciu ani spłowieniu, co często zdarza się w przypadku elementów lakierowanych tradycyjnymi farbami. Konstrukcje pokryte proszkową substancją barwiącą nie wymagają żadnych specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Warstwa farby proszkowej nawet po upływie wielu lat od nałożenia jej na daną powierzchnię nie łuszczy się ani nie odpryskuje. Tego typu preparaty mogą z powodzeniem być stosowane na zewnątrz. Profesjonalnie przeprowadzone malowanie proszkowe gwarantuje danym konstrukcjom metalowym odporność na korozję oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Takie lakierowanie można zatem z powodzeniem wykorzystywać zarówno w przypadku obiektów znajdujących się wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz.

Lakierowanie proszkowe w przeciwieństwie do barwienia tradycyjnego zapewnia malowanym konstrukcjom idealnie równą i gładką powierzchnię pozbawioną jakichkolwiek zacieków czy innych niedoskonałości. Farby proszkowe w odróżnieniu od tradycyjnych są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas