Materiał Partnera
Remonty osiedli mieszkaniowych z wielkiej płyty

Remonty osiedli mieszkaniowych z wielkiej płyty

W Polsce działa kilkanaście tysięcy osiedli mieszkaniowych. Znaczna część z nich to wspólnoty z kompleksami mieszkalnymi z wielkiej płyty. Te zaś wznoszone były nawet przeszło 20 lat temu, dlatego dzisiaj na rynku można zauważyć wzmożone zapotrzebowanie remontowe. Nie chodzi jednak o drobne naprawy budowlane, ale bardzo kompleksowe projekty modernizacyjne, również dotyczące sieci energetycznych.

Termomodernizacje 

Bardzo ważnym działaniem remontowym bloków z wielkiej płyty, są termomodernizacje. Wielokrotnie muszą one być jednak przeprowadzane po wykonanych złożonych ekspertyzach technicznych i procesach naprawy głębokich pęknięć. Termomodernizacje starszych obiektów, zawsze powinny bowiem nie tylko wpływać na podwyższone parametry izolacji cieplnej, przeciwwilgociowej, czy akustycznej, ale także na ogólne poprawienie stanu konstrukcji danej budowli. To dlatego pracami termomodernizacyjnymi dla osiedli mieszkaniowych z wielkich płyt, zajmują się nieliczne firmy na rynku polskim. Warto jednak podkreślić, że ich złożone działania, potrafią przemienić bloki, w nowoczesne apartamentowce, wykonane np. w stylu skandynawskim!

Warto wiedzieć: na działania odnawiania bloków z wielkiej płyty składa się także zabezpieczenie fundamentów przed kapilarnym podnoszeniem wód gruntowych, czy pełna renowacja dachu, wraz z nowymi rynnami, przepustami, czy instalacjami odgromowymi.

Prace estetyczne – tereny zielone i klatki schodowe

Wiele zamówień na usługi budowlano-remontowe, wspólnoty mieszkaniowe, składają na remonty klatek schodowych, a także przygotowanie pięknych ogrodów zielonych. Mowa zatem o pracach związanych z wymianą posadzek, tynkowaniem ścian, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, balustrad, a także chodników, oraz nawierzchni parkingowych. Często obiekty uzyskują również systemy grodzeniowe, miejsca wypoczynku i zabaw dla dzieci, a także telewizję przemysłową oraz alarmy. Kompleksowe remonty infrastruktury osiedli z wielkiej płyty, często mają zatem bardzo szeroki wymiar, związany także, ze znacznie odmienioną przestrzenią.

Wymiany instalacji

Niestety sieci wodno-kanalizacyjne, gazowe, czy elektryczne w budynkach z wielkiej płyty, są często przestarzałe. Nie zawsze można je regenerować i monitorować w przeglądach okresowych. Czasem jedynym wyjściem, jest stworzenie nowych, wydajnych rozwiązań, które przyczynią się między innymi do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych za media. Warto wiedzieć, że remonty instalatorstwa elektrycznego, gazowego, czy kanalizacyjnego, w dużych obiektach mieszkalnych, przeprowadzają tylko nowoczesne firmy z odpowiednim sprzętem. To one przygotowują projekty modernizacyjne, dzięki którym można dążyć do tego, aby odnowiony budynek stał się energooszczędny. W tym pomagają zrzeszonym osobom we wspomnieniach mieszkaniowych zespoły eksperckie firmy MS Konserwacja Nieruchomości, które składają się na ekipy remontowe, zagospodarowania ternu, czy energetyczne. 

Opracowanie:

Mobil Serwis Konserwacja Sp. z o.o.

Marki , Al. Piłsudskiego 123A

Podziel się