Materiał Partnera Remont siedziby firmy – jakie okna wstawić w miejsce starych?

Remont siedziby firmy – jakie okna wstawić w miejsce starych?

Siedziba firmy to swoista wizytówka, która może zachęcić lub zniechęcić potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. To także miejsce, w którym pracownicy muszą mieć odpowiednie warunki do wykonywania swoich obowiązków. Dlatego istotne jest, aby budynek przedsiębiorstwa był utrzymany w dobrym stanie technicznym. Na co zatem warto zwrócić uwagę w przypadku remontu.

Solidnie wykonana stolarka otworowa

Okna to bardzo ważne elementy budynku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W przypadku obiektów takich jak siedziby firm, sklepy czy innych podobnych sprawdzają się materiały trwałe i niezawodne. Okna aluminiowe nie są nowością na polskim rynku, jednak dopiero stosunkowo niedawno zaczęto wykorzystywać je na szeroką skalę. Sprzyja temu ich nowoczesny charakter, który idealnie wpisuje się w aktualne trendy w budownictwie. Warto przy tym zastanowić się nad indywidualnym rozwiązaniem z zakresu profili okiennych, które producent okien taki jak firma Al-Plast przygotuje i zrealizuje zgodnie z naszymi potrzebami. Zaletą okien aluminiowych jest przy tym ich trwałość oraz korzystne parametry przenikania ciepła.

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się stonowanymi kolorami elewacji, prostymi liniami i dużymi przeszklonymi powierzchniami. Zastosowanie profili aluminiowych w konstrukcji okien pozwala tworzyć duże przeszklenia bez straty na wytrzymałości okna – sama rama też jest w stosunku do powierzchni szyby niewielka. To szczególnie przydatne w przypadku witryn sklepowych. Często też systemy aluminiowe to nie tylko okna. Mogą być skutecznie wykorzystywane do stworzenia ścian działowych i drzwi we wnętrzu. Za ich wykorzystaniem w siedzibie firmy przemawia też łatwa pielęgnacja. Nie tylko nie wymagają użycia specjalnych preparatów, ale również nie szkodzą im czynniki atmosferyczne takie jak wiatr czy śnieg.

Firma w inteligentnym budynku

Remont siedziby przedsiębiorstwa to też dobry moment na wprowadzenie do niej nowoczesnych technologii. Powszechne są już inteligentne budynki, czyli systemy, w których poszczególne systemy połączone są w jeden zarządzany za pomocą panelu sterowania lub aplikacji. Za jego pomocą można wprowadzić oszczędności w zużyciu energii, zapewnić bezpieczeństwo oraz podnieść komfort użytkowania obiektu. Okna i drzwi mogą być dzięki temu systemowi otwierane i zamykanie zdalne. Okna energooszczędne przynoszą wiele korzyści, obniżają bowiem koszty związane z ogrzewaniem, ale inteligentny budynek zapewnia tu dodatkową kontrolę w przypadku pozostawienia otwartych okien w pustym budynku czy też regulację temperatury w pomieszczeniu. Inteligentny budynek to także podwyższone bezpieczeństwo, a to ze względu na połączenie z systemem monitoringu i kontroli dostępu. Pamiętać jednak należy, że system taki będzie funkcjonalny tylko wtedy, jeśli odpowiednio dopasujemy go do potrzeb i specyfiki budynku.

Opracowanie:

Al-Plast

Rytro 502

Podziel się