Artykuł sponsorowany Dobre okna czyli jakie? Charakterystyka okien plastikowych

Dobre okna czyli jakie? Charakterystyka okien plastikowych

Budowa domu to duże wydarzenie, do tego wymagające podjęcia tysiąca decyzji. Jedną z nich jest wybór okien. Chcielibyśmy, żeby były trwałe, jak najbardziej bezobsługowe, a do tego marzymy o korzystnej cenie. Najczęstszy dylemat dotyczy materiału, z jakiego powinny byś wykonane. Czy będzie to tradycyjne drewno, aluminium czy plastik? My rekomendujemy okna plastikowe.

Trwałość

Okna te są niezwykle wytrzymałe. W zależności od firmy producenci deklarują, że mogą nam służyć przez 20, a zdaniem niektórych nawet 50 lat. Jak łatwo policzyć, wynika z tego, że po założeniu okien plastikowych niektórzy z nas nie musieliby się już martwić ich wymianą do końca życia. Warto również zaznaczyć, że są niepalne i mają bardzo wysokie parametry izolacyjne i izolację akustyczną.

Wygląd

Okna plastikowe wyglądają po prostu ładnie schludnie i elegancko, i co najważniejsze z upływem czasu nie tracą swojego wyglądu. Występują w różnych kolorach i typach, od typowej dla nich bieli, przez różne kolory po profile do złudzenia przypominające drewniane. Taki wachlarz możliwości sprawia, że zawsze znajdziemy model, pasujący stylem do naszego budynku czy jego otoczenia.

Pielęgnacja

Kolejna cecha na korzyść okien plastikowych, poza przemywaniem ich z kurzu zwykłą wodą z dodatkiem detergentu, nie wymagają żadnej innej pielęgnacji. Nie absorbują wilgoci i są odporne nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale również chemiczne i biologiczne.

Cena

Bardzo pożądana cecha, szczególnie kiedy budujemy dom, ciągle pojawiają się nieprzewidziane koszty: okna plastikowe są tańsze niż drewniane czy też aluminiowe. I to jeszcze nie koniec. Dobrej jakości okna plastikowe, zamontowane we właściwy sposób, skutecznie chronią też przed utratą ciepła. Pomagają zatem znacznie obniżyć koszty ogrzewania oraz rachunki za prąd.

Spytaliśmy dystrybutora okien z PCV o to, kto najczęściej korzysta z jego oferty. W firmie Variant dowiedzieliśmy się, że realizuje różnego rodzaju zlecenia dla budownictwa wielomieszkaniowego, budownictwa jednorodzinnego oraz obiektów użyteczności publicznej.

Każdemu Klientowi jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozwiązanie: takie, by kupił u nas dobre, tanie okna, które odpowiadają jego potrzebom.

W ofercie tej firmy zauważyliśmy, że występują różne typy systemów okiennych. Mogą być 6-komorowe lub 5-komorowe, ale nas szczególnie zaciekawiły okna HST podnośno-przesuwne. Zatopiona w posadzce dolna rama umożliwia bezprogowe przejście, które ułatwia przejazd np. wózkiem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas