Artykuł sponsorowany Typy montażu rolet zewnętrznych

Typy montażu rolet zewnętrznych

Rolety służą nam do zaciemnienia pomieszczenia, ochroną przed światłem słonecznym czy stworzeniem intymności i ochrony przed wzrokiem sąsiadów. Jednak nie zawsze pasują nam do wystroju wnętrza. W takim wypadku warto pomyśleć o roletach zewnętrznych, które mogą pełnić też inne funkcje. Jak je zamontować, żeby spełniały nasze potrzeby i pasowały do elewacji?

Po co rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne mogą pełnić wiele ról. Mogą chronić przed nadmiarem słońca, co jest przydatne szczególnie w upalne lato. Mogą one działać też w drugą stronę, czyli poprawiać termoizolację okien i sprawiać, że ciepło nie ucieka na zewnątrz. Na rynku są także dostępne rolety antywłamaniowe, które uchronią nas przed złodziejami próbującymi wejść przez rozbite okna. Dodatkowo wszystkie te typy chronią nas przed hałasem z zewnątrz, na przykład ruchliwą ulicą czy lubiącymi imprezy sąsiadami.

Jakie typy rolet są dostępne na rynku?

Oprócz wspomnianych funkcji, rolety dzielą się na kolejne pod typy. Możemy wybrać takie, które są sterowane ręcznie, automatycznie, a nawet za pomocą smartfona. Gdy znamy wielkość okien, możemy kupić rolety w dostępnych na rynku, standardowych rozmiarach lub zamówić je na wymiar. Trzeba jednak wziąć pod uwagę jeszcze jeden parametr - moment montażu. Wszystko bowiem zależy od tego, czy dopiero budujemy dom, czy wymieniamy okna czy dokupujemy rolety do istniejącej konstrukcji.

Jakie są typy montażu rolet zewnętrznych?

W każdej z tych sytuacji warto poradzić się specjalisty i poprosić go o dobór najlepszych dla naszych potrzeb rolet. Takie usługi świadczy m.in. firma Assko. Gdy budowa domu trwa warto wybrać rolety z kasetą nadprożową, czyli mocowaną w miejsce nadproża, zajmując od razu jego miejsce. Wpasowuje się ona idealnie w mur, nie wchodzi na okno, a gdy ściana jest jednowarstwowa - tworzy idealną izolację cieplną.

Gdy mury już stoją, a my decydujemy się na wymianę okien, wybierzmy kasetę podtynkową. Jest ona mocowana pod istniejącym nadprożem, przed montażem okna. Dzięki temu nie jest ono zasłonięte przez roletę. Ważna jest przy tym jednak grubość ściany, która musi pomieścić kasetę! Jeśli jeszcze nie wybraliśmy okien, zwróćmy uwagę, aby było one odpowiednie do takich rolet. Pamiętajmy też, że kasety muszą być w tym wypadku ocieplone.

Gdy zdecydujemy się na rolety zewnętrzne przy oknach, które mamy, do wyboru pozostają nam kasety naścienne lub nadokienne. Te pierwsze nie zasłaniają okna i nie wpływają na termoizolację, jednak bardzo często brudzą się, przez co wyglądają nieestetycznie. Te drugie z kolei, mocowane do ościeżnicy okiennej, nie mają wpływu na wygląd elewacji ani się nie brudzą. Posiadają jednak inny minus - wpływają na nasłonecznienie wnętrza, ograniczając przeszklenie okien. Jeśli jednak nie stanowi to dla nas problemu, będzie to lepszy wybór. Warto jednak poradzić się ekspertów, aby uwzględnić zarówno nasze potrzeby, jak i warunki, które mamy, aby rolety zewnętrzne służyły nam przez długie lata.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas