Materiał Partnera Remont kawalerki od A do Z – o co w szczególności zadbać?

Remont kawalerki od A do Z – o co w szczególności zadbać?

Posiadasz kawalerkę, w której chcesz stworzyć przytulne i stylowe gniazdko? A może planujesz na niej zarabiać wystawiając ją pod wynajem? W obu przypadkach, aby podnieść standard mieszkania, warto przeprowadzić remont od A do Z, podczas którego warto zwrócić szczególną uwagę na idee przestronności. Jak ją zrealizować w małym, często 30-metrowym lokalu? Tricków i odmiennych metod jest wiele, a my podpowiadamy Ci, jakie z nich możesz zastosować z dobrą ekipą remontową!

Zmień położenie ścian działowych

Zmorą kawalerek w starym budownictwie, w tym w kamienicach, są między innymi zbyt małe okna, z czym niestety nie da się „walczyć”. Drugim poważnym projektowym błędem jest ustawienie wielu ścian działowych. Te łączące pokój z korytarzem, lub te które wytyczają osobne pomieszczenie kuchenne, warto całkowicie usunąć. W przypadku chęci wydzielenia odpowiednich stref funkcjonalnych w małym mieszkanku, można wybrać np. szklane tafle barwione, lub też różne ułożenie mebli – np. regałów. Zapomnieć nie można również o łączeniu łazienki z toaletą! To bardzo dobry sposób na powiększenie optyczne, a także funkcjonalne obu pomieszczeń.

Postaw na jedną monolityczną podłogę

Zabawa z optycznym powiększaniem kawalerki wcale nie należy rozpoczynać od barw ścian, a następnie mebli i dodatków, ale od podłogi. Ta powinna być monolityczna i niezaburzona różnego rodzaju progami. Warto nawet postawić na jeden typ podłoża dla pokoju z aneksem kuchennym oraz dla łazienki! Wykorzystać można duże płyty z kamienia naturalnego, ozdobną glazurę w modnych orientalnych tonach, czy też parkiety w charakterystyczną jodełkę. Unikać należy zaś wykładzin i innych „ciepłych” materiałów wykończeniowych podłóg, które optycznie zmniejszają pomieszczenie. Przytulność można bowiem osiągnąć dzięki dodatkom…

Baw się wzornictwem i oświetleniem

Boisz się, że ciemne ściany kawalerki spowodują, że stanie się ona przytłaczająca? Mitem jest to, że małe pomieszczenia muszą być wykonane w jasnych barwach. Niestety ważnym założeniem jest jednak to, aby zastosować odpowiednie faktury tapet, glazury ściennej i farb, a także ich wzornictwo oraz oświetlenie. Łącząc ze sobą te elementy można znacznie „powiększyć” optycznie kawalerkę bez rezygnowania z ulubionych kolorów, czy motywów dekoracyjnych. Niestety nie jest to łatwa sztuka i wymaga konsultacji z dobrym zespołem remontowym. Taki tworzy firmę AFRA70, która nie tylko zapewni unikalne i modne wnętrze Twojej kawalerki, ale również, dzięki której zapewnisz sobie optymalizację kosztorysu oraz czasu wszelkich prac!

Opracowanie:

Afra70 Grzegorz Kryszyłowicz

Gdańsk , Do Studzienki 18/20 lok. 4

Podziel się