Materiał Partnera Podłoga w salonie – płytki czy panele?

Podłoga w salonie – płytki czy panele?

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. Chcemy więc, aby był zaaranżowany estetycznie i zgodnie z naszym gustem. Pamiętajmy, że salon pełni wiele różnych funkcji – bywa jadalnią i sypialnią, jednak przede wszystkim jest miejscem rodzinnych spotkań. Dlatego tak ważne jest, aby był nie tylko gustownie urządzony, ale także funkcjonalny. Zastanawiasz się, czy w salonie lepiej sprawdzą się płytki, czy panele? Przedstawiamy zalety każdego rozwiązania.

Zanim rozpoczniemy remont mieszkania, warto dokładnie zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i jakie materiały powinny znaleźć się na podłogach. Meble i dodatki możemy w każdej chwili zmienić, w przypadku podłóg sprawa nie jest aż tak prosta. Dlatego, zanim wezwiemy ekipę remontową, zastanówmy się, jak powinien wyglądać salon i jaki materiał powinien znaleźć się na podłodze. Pamiętajmy, że układanie płytek i paneli to zadanie dla fachowców.

Panele podłogowe

To wciąż najpopularniejsze rozwiązanie przy wykończeniu podłogi w salonie. Panele mają mnóstwo zalet – są trwałe, ponadczasowe i przede wszystkim – dostępne w wielu różnych wzorach i cenach. Słowem – każdy znajdzie coś dla siebie. Panele znakomicie ocieplają wnętrze i sprawdzają się zarówno w salonach urządzonych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Płytki ceramiczne

Płytki zyskują coraz większe grono zwolenników! Jeszcze do niedawna kojarzyły się głównie z łazienką i kuchnią, jednak coraz śmielej wchodzą na salony! Nic dziwnego – na rynku znajdziemy ogromny wybór płytek ceramicznych, które znakomicie imitują modne materiały. Kafle mogą do złudzenia przypominać drewno, kamień naturalny lub beton, który jest ostatnio na topie. Dlatego, niezależnie od tego, czy marzy nam się salon w industrialnym, minimalistycznym, czy rustykalnym stylu, z pewnością znajdziemy płytki, które idealnie wpiszą się w naszą wizję. Stale rosnąca popularność płytek podłogowych wynika nie tylko z ich ogromnego wyboru, ale przede wszystkim z powodu ich właściwości. Kafle mogą wyglądać jak drewno lub beton, jednak są od nich znacznie łatwiejsze w utrzymaniu. Nie wymagają ani konserwacji, ani cyklinowania. Jeśli chcemy cieszyć się wspaniałym efektem, pamiętajmy, żeby układanie glazury zlecić zaufanej firmie remontowej takiej jak Falke Edward Falkowski w Białymstoku. Firma oferuje usługi związanie również z układaniem paneli, malowaniem, tynkowaniem oraz świadczy usługi stolarskie.

Podłoga ma ogromny wpływ na to, jak ostatecznie prezentuje się wnętrze oraz czy jego codzienne użytkowanie i sprzątanie będzie uciążliwe, czy zupełnie niekłopotliwe. Dlatego zastanówmy się, co powinno znaleźć się na podłogach w salonie i wezwijmy fachowców od układania glazury bądź paneli.

Podziel się