Artykuł sponsorowany Remont domu - jak wybrać odpowiedni wałek do malowania ścian?

Remont domu - jak wybrać odpowiedni wałek do malowania ścian?

Malowanie ścian to dość prosta praca, jednak znacząco utrudnić ją mogą nieodpowiednio dobrane narzędzia. Podczas tego procesu, posługujemy się różnymi akcesoriami, jednak zdecydowanie najpopularniejszą i często obowiązkową opcją są wałki. Dzięki właściwemu wałkowi do malowania jesteśmy w stanie pracować dużo szybciej i w bardziej komfortowych warunkach. Zatem, przed dokonaniem zakupu konkretnego produktu, warto zapoznać się z charakterystyką różnych rodzajów tych narzędzi oraz dowiedzieć się, na co należy zwrócić uwagę, podczas podejmowania decyzji. 

Co chcemy malować? 

Przy malowaniu ścian decydujemy się zwykle również na odświeżenie sufitów. Choć malowanie sufitów jest trudniejsze, to możemy ułatwić sobie te zadanie, kupując wałek niekapiący. Dzięki temu unikniemy zabrudzeń na meblach i podłogach. Kolejna zasada, która dotyczy także wałków do malowania ścian, mówi, iż warto wybierać jak najbardziej szeroki produkt, najlepiej powyżej 12 cm – zwłaszcza przy dużych pomieszczeniach. Dzięki temu remont przebiegnie znaczenie szybciej. W przypadku trudniej dostępnych obszarów wybierajmy wałki o mniejszej szerokości – między 5 a 12 cm. 

Jakiej farby użyjemy? 

Do malowania ścian najpopularniejszym produktem jest farba akrylowa. Tutaj wałek nie musi cechować się żadnymi specjalnymi parametrami – dobrze sprawdzą się łatwo dostępne wałki z mikrofibry czy też z poszyciem poliestrowym, poliakrylowym oraz poliamidowym. W przypadku farby lateksowej również nadadzą się wałki z włókien syntetycznych. Farba rozpuszczalnikowa, używana do malowania elementów drewnianych i metalowych, wymaga już użycia konkretnych narzędzi – tutaj odpowiednie będą przykładowo wałki welurowe. Natomiast do zaaplikowania farby olejnej najczęściej używamy gładkich wałków flokowych. Różne rodzaje tego typu produktów oferuje firma Argo. W tym sklepie z pewnością znajdziemy wałki, które idealnie sprawdzą się do planowanego zastosowania. 

Jakie dodatkowe akcesoria nam się przydadzą? 

Dodatkowym ułatwieniem całego remontu będą drobne akcesoria. Zakup małych wałków do zadań specjalnych to z pewnością korzystna inwestycja. Przykładowo dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w wałek do malowania narożników i styków ścian. Jak wiadomo, jest to najbardziej newralgiczne miejsce, a odpowiednie narzędzia umożliwią nam bezproblemowe pokrycie ich farbą. Ponadto na rynku mamy dostępne wałki, które usprawnią proces tapetowania ścian. Mowa tu o tzw. dociskach tapetowych. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas