Artykuł sponsorowany Jakie narzędzia przydadzą się podczas prac wykończeniowych w łazience?

Jakie narzędzia przydadzą się podczas prac wykończeniowych w łazience?

Prace wykończeniowe w łazience polegają głównie na układaniu płytek ceramicznych. Wymaga to dużych umiejętności i odpowiedniego oprzyrządowania. Trudno bowiem o oszałamiający efekt bez dokładnych narzędzi. Usprawniają pracę i zmniejszają prawdopodobieństwo niedociągnięć. Dlatego sprawdź, jakie narzędzia przydają się podczas prac wykończeniowych w łazience.

Dlaczego wysokiej klasy narzędzia glazurnicze są ważne?

Glazurnictwo można śmiało lokować między rzemiosłem a artyzmem. Jest bowiem umiejętnością tworzenia rzeczy niepowtarzalnych i efektownych. Układanie płytek ceramicznych wymaga od glazurnika dużej wyobraźni i wyjątkowej precyzji. Tę drugą kwestię zapewnić mogą profesjonalne narzędzia glazurnicze. Jeśli chcesz, aby Twoja praca była doceniona, musisz zaopatrzyć się w nowoczesne i dokładne narzędzia. Możesz je znaleźć, między innymi w sklepie internetowym Hefajstos z narzędziami dla glazurników.

Narzędzia do cięcia płytek

Podstawowym narzędziem glazurnika jest przecinarka do płytek. Do wyboru są przecinarki do glazury, które umożliwiają cięcie płytek manualnie lub mechanicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak specjalistyczna przecinarka stołowa, która zapewnia  dużą stabilność i wygodę cięcia. Dobrym przykładem precyzyjnej przecinarki do obróbki ceramiki, gresu oraz kamienia naturalnego jest WANDELI QXZ-ZD 1200 z automatycznym posuwem. Dzięki dedykowanej przystawce możliwy jest jeden z trzech trybów pracy. Umożliwia automatyczne cięcie lub cięcie w trybie ręcznym.

Przyssawki do glazury

Przyssawki do glazury służą do przenoszenia oraz do dociskania płytek do podłoża podczas ich układania. Na szczególną uwagę zasługują przyssawki wibracyjne, które dzięki płynnej regulacje intensywności wibracji ułatwiają prace glazurnicze. Są niezastąpione przy przenoszeniu dużych płyt ceramicznych. Wibracja, jaką generuje przyssawka, oddziałuje na plastyczną masę klejową i równomiernie rozprowadza ją pomiędzy powierzchnią ściany a płytką ceramiczną.

Inne narzędzia glazurnicze

Dobry glazurnik musi wyposażyć się w dodatkowe narzędzia i akcesoria. Przy kładzeniu płytek niezbędne są mieszarki elektryczne, pace proste i zębate, poziomice oraz tarcze diamentowe do przecinarek i wiertła diamentowe do nawiercania otworów w płytkach ceramicznych na podejścia hydrauliczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas