Artykuł sponsorowany Przydomowe oczyszczalnie ścieków – co warto wiedzieć?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – co warto wiedzieć?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością ze strony polskich inwestorów. Rozwój nowoczesnej techniki spowodował, że obecnie są to instalacje bardzo bezpieczne oraz, co może wydać się najważniejsze, niezwykle ekonomiczne. Cechują się także wysoką niezawodnością. Co konkretnie warto wiedzieć o przydomowych oczyszczalniach oraz kiedy można je zastosować?

Przydomowe oczyszczalnie – uwarunkowania

Aby móc cieszyć się z wydajności przydomowej oczyszczalni ścieków teren, na którym ma ona zamontowana musi spełniać określone warunki. Jakie konkretnie? Jako że przydomowe oczyszczalnie w zdecydowanej większości przypadków połączone poprzez rurę drenażową z systemem rozsączającym, poziom wód gruntowych musi znajdować się 1,5 m poniżej rury. Grunt powinien charakteryzować się przynajmniej średnim stopniem przepuszczalności. Nie należy również zapominać o tym, iż budując oczyszczalnię, należy zachować również odległości od innych obiektów. Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o zachowaniu odległości 5 m od pokrywy osadnika do ścian budynku, posiadającego okna lub drzwi, odległości 2 m od granicy działki sąsiedniej, oraz o odległości 70 m od najbliższej studni, zapewniającej dostęp do wody pitnej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, dotyczących tego, czy oczyszczalnia może być wybudowana na konkretnym terenie, warto udać się z prośbą o pomoc do profesjonalistów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Maro, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej oraz nowoczesnemu zapleczu technicznemu od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie produkcji i montażu najwyższej jakości szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Co jeszcze warto wiedzieć o oczyszczalniach?

Jak działa przydomowa oczyszczalnia

Proces działania przydomowej oczyszczalni ścieków jest stosunkowo złożonym i przede wszystkim wieloetapowym procesem. W pierwszej kolejności ścieki doprowadzane są do zbiornika gnilnego, gdzie następuje ich sedymentacja, czyli opadanie zawiesin. Następnie częściowo oczyszczone ścieki przepływają przez specjalistyczny filtr doczyszczający do studzienki rozgałęźnej, a z niej rozdzielane są do nitek drenażowych. Poprzez otwory w rurach drenażowych osady trafiają do złoża rozsącznego, gdzie następuje końcowy etap oczyszczania biologicznego, wykorzystujący udział bakterii tlenowych. Nie da się nie zauważyć ekologicznego wymiaru takiego rozwiązania.

Wszystkie dokonywane procesy są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Przydomowe oczyszczalnie ścieków to zatem nie tylko szansa na obniżenie rachunków. Można się w ten sposób przyczynić do uszanowania świata, na którym żyjemy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas