Materiał Partnera Asenizacja szamba i przydomowej oczyszczalni ścieków

Asenizacja szamba i przydomowej oczyszczalni ścieków

Mianem asenizacji określa się wywożenie nieczystości płynnych. Z tą czynnością najczęściej mają do czynienia właściciele domów jednorodzinnych, którzy nie podłączyli się do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Popularny wywóz ścieków dotyczy zarówno szamb ekologicznych, jak i przydomowych oczyszczalni ścieków. Tym procesem może zająć się firma Jacka Karasia, która prężnie działa na terenie województwa mazowieckiego.

Na czym polega asenizacja?

Do asenizacji, czyli usuwania zanieczyszczeń ze zbiorników na ścieki, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Kluczowa jest tutaj na przykład długość węża, która pozwala na szybkie opróżnienie zbiornika, bez względu na jego lokalizację. Nieczystości płynne należy przewozić odpowiednimi pojazdami, tak zwanymi wozami asenizacyjnymi. Większość tego typu aut jest wyposażonych w pompy, które znacznie przyspieszają opróżnianie szamba czy przydomowej oczyszczalni ścieków, a jednocześnie sprawiają, że cały proces jest bezpieczny zarówno dla pracowników, jak i dla mieszkańców danej posesji.

Cechą charakterystyczną wozów asenizacyjnych jest ogromna beczka, wykonana ze stali bądź z trwałego tworzywa sztucznego. Popularne szambiarki, zwane również ruchomymi sieciami kanalizacyjnymi, muszą być regularnie sprawdzane, ponieważ nawet najmniejsza awaria może przyczynić się do problemów z wywiezieniem ścieków. Warto wiedzieć, że asenizacja nie dotyczy wyłącznie gospodarstw domowych, ale również zakładów przemysłowych czy też gospodarstw rolnych.

Kiedy należy opróżnić szambo i przydomową oczyszczalnię ścieków?

Częstotliwość opróżniania szamba zależy przede wszystkim od pojemności zbiornika. Należy jednak podkreślić, że kontrola poziomu zanieczyszczeń podczas podniesienia klapy jest niebezpieczna, dlatego też warto zainwestować w czujniki szamba, które pozwolą ocenić poziom ścieków i w porę wynająć specjalistów z firmy zajmującej się wywozem nieczystości płynnych Jacka Karasia, która funkcjonuje na terenie województwa mazowieckiego.

Przy określaniu częstotliwości wywozu należy pamiętać również o tym, że po mniej więcej czterech tygodniach ścieki zaczynają fermentować, a ten proces z kolei wiąże się z nieprzyjemnym zapachem, który będzie przeszkadzać właścicielom posesji, ale też pobliskim sąsiadom. Zupełnie inaczej ma się kwestia wywozu nieczystości płynnych z przydomowej oczyszczalni ścieków. W tym przypadku również wiele należy od osadnika, ale szacuje się, że płukanie kosza z wkładem filtracyjnym można przeprowadzać średnio raz w roku. Jak widać, opróżnianie ścieków jest kwestią indywidualną i zależy od rodzaju oraz wielkości zbiornika kanalizacyjnego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas