Artykuł sponsorowany Przewierty sterowane horyzontalne w ofercie firmy Telbit

Przewierty sterowane horyzontalne w ofercie firmy Telbit

Przewierty sterowane horyzontalne są często wykonywane w miejscach, gdzie planowany jest montaż mediów (np. sieci wodociągowych). Omawiana metoda pozwala skutecznie omijać przeszkody znajdujące się pod ziemią. Mowa tutaj o istniejącej infrastrukturze, ciekach wodnych, rzekach i wielu innych. Dużą rolę odgrywa tutaj właściwy dobór sprzętu.

Na czym polegają przewierty horyzontalne?

Przewierty horyzontalne zaliczane są to bezwykopowych prac ziemnych, co jest szczególnie ważne w przypadku zagospodarowanych terenów. Nie trzeba obawiać się wysokiej inwazyjności omawianej metody. Fachowcy z Telbit dysponują nowoczesnym wyposażeniem, które umożliwia osiągnięcie oczekiwanego poziomu precyzji. Pierwszym krokiem jest wykonanie sterowanego otworu pilotażowego.

Przewierty kontrolowane mają niewielką średnicę, jednak są one kilkakrotnie pogłębiane, tak aby dopasować je do wymiarów instalowanych rur. Poszczególne odcinki instalacji łączone są ze sobą za pomocą zgrzewania doczołowego.

Zalety przewiertów sterowanych horyzontalnych

Wykonanie otwór instalacyjnych nie musi wiązać się z dewastacją otoczenia. Przewierty sterowane horyzontalne gwarantują wysoką wygodę realizacji prac. Przede wszystkim możliwe jest swobodne manewrowanie urządzeniem pod powierzchnią gruntu, co pozwala na skuteczne omijanie rozmaitych przeszkód.

Opisywana metoda jest niezwykle dokładna, co pozwala uniknąć wszelkich nieprawidłowości. Dodatkowym atutem jest oszczędność czasu i gotówki. Nie trzeba wykonywać wykopów startowych i odbiorczych.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas