Artykuł sponsorowany Przetwórstwo warzyw i owoców – mrożenie

Przetwórstwo warzyw i owoców – mrożenie

Jak uczymy nasze dzieci od najmłodszych lat warzywa i owoce należy jeść dla zdrowia. Dużo w tym prawdy, niestety sezonowość sprawia, że nie zawsze mamy okazję sięgnąć po te ulubione. Jest jednak dobre rozwiązanie, a jest nim mrożenie. Firmy wykonujące takie mrożone przetwory są w stanie osiągnąć szybie i głębokie zamrożenie produktu, dzięki czemu mimo może nie identycznego wyglądu, po rozmrożeniu zachowują one pełnie swoich wartości odżywczych, ale również smaku. Mrożone warzywa możemy dodawać do różnorodnych posiłków dzięki czemu mocno je wzbogacimy. Owoce również mają szerokie zastosowanie. Mrożenie to również sposób na przechowywanie nadmiaru świeżych owoców, których nie zdążymy przerobić.

Jakie owoce można mrozić?

Właściwie większość owoców nadaje się do zamrożenia. W sklepowych zamrażarkach znajduje się porzeczka, malina, jak i liczne mieszanki owocowe. Świetnie sprawdzą się do kompotów, naleśników czy pierogów. Możemy  również przygotowywać z nich pyszne owocowe koktajle na mleku lub lody. Owoce są szeroko obecne w naszych kuchniach, niestety część z nich pojawia się jedynie sezonowo, a później ku naszemu niezadowoleniu znika na wiele miesięcy. Z pewnością dzięki mrożeniu firmy Wimar-Chłodnia możemy  wrócić do ich wyjątkowego smaku niezależnie od pory roku.

Mrożone warzywa na Twoim stole

Mrożone warzywa mogą posłużyć do przygotowania zupy kremu, jak również stać się ważną częścią  różnych posiłków. W większości sklepów naszym oczom ukazuje się ogromny ich wybór, dzięki czemu bez trudu przygotujemy  każde ulubione danie niezależnie od pory roku. Chłodnie przechowują kalafior, brokuły i różne mieszanki warzywne. Dzięki nim nasze dania nabiorą wyrazu i różnorodności. Kolorowe warzywa na talerzu mogą również zachęcić do zjadania prawdziwe niejadki. Wystarczy żeby były odpowiednio przyrządzone.

Niezależnie od tego co mamy ochotę przygotować do jedzenia, w większości przypadków będzie to możliwe dzięki temu, że w sklepach czeka na nas szeroki wybór mrożonych warzyw  oraz owoców. Obecnie mrozi się je bezpośrednio po ścięciu dzięki czemu również po rozmrożeniu pozostają przyjemnie świeże i zachwycają swoim naturalnym smakiem, za którym zdarza nam się tęsknić. Po mrożone warzywa możemy sięgać przez cały rok.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas