Artykuł sponsorowany Klimatyzacja w biurze - co warto o niej wiedzieć?

Klimatyzacja w biurze - co warto o niej wiedzieć?

Klimatyzacja w biurze jest prawdziwym zbawieniem. Gdy słupki rtęci niepokojąco przekraczają 30 stopni, efektywna praca nie jest możliwa. Wysokie temperatury powodują osłabienie, bóle głowy i problemy z koncentracją, a w takich warunkach trudno jest oczekiwać od pracowników rzetelnego wywiązania się ze swoich obowiązków. Montaż klimatyzacji jest więc rozwiązaniem, które powinno się znaleźć w każdym biurze.

Nie tylko klimatyzacja

Klimatyzacja jest jednym z elementów instalacji HVAC. Skrót ten jest zestawieniem pierwszych liter angielskich słów oznaczających ogrzewanie, wentylację i klimatyzację (heating, ventilation, air conditioning). Urządzenia dbające o komfort cieplny i jakość powietrza mogą pracować razem lub niezależnie od siebie. Nowoczesne urządzenia HVAC można dobrać precyzyjnie w zależności od struktury budynku i materiałów użytych do jego budowy.

Zalety klimatyzacji w biurze

Główną zaletą klimatyzatorów jest to, że zapewniają odpowiednią temperaturę do pracy. Według specjalistów, najbardziej optymalną temperaturą do efektywnej pracy, jest 20-25 stopni C. Przy ponad 30 stopniowych upałach, osiągnięcie takiej temperatury bez odpowiednich urządzeń jest niemożliwe.

Inną zaletą klimatyzacji jest to, że zapewnia nam dostęp do świeżego powietrza. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń, w których otwieranie okien jest utrudnione, na przykład w nowoczesnym budownictwie. Urządzenia do klimatyzacji pobierają powietrze z zewnątrz, a następnie oczyszczają je z bakterii, pyłów i kurzu. Jest to szczególnie istotne dla alergików. Dbałość o czyste powietrze jest również ważna z innego względu. W pomieszczeniach biurowych zwykle przebywa kilka osób i zazwyczaj każda z nich korzysta z komputera. Jak wiadomo, sprzęt elektroniczny wytwarza specyficzny zapach, co w połączeniu z wysoką temperaturą może być po prostu trudne do zniesienia. 

Czy klimatyzacja w biurze powoduje przeziębienia?

Mimo niewątpliwych zalet, klimatyzacja może mieć wady. Ustawienie zbyt niskiej temperatury może wychłodzić organizm i zwiększyć podatność na przeziębienia. Aby bezpiecznie korzystać z klimatyzacji, różnica temperatur między pomieszczeniem a otoczeniem, nie powinna być większa niż 7 stopni.

Profesjonalny montaż i serwis klimatyzacji

Szukasz firmy, która zajmie się montażem klimatyzacji? Skorzystaj z firmy Termostar z Wolsztyna. Przedsiębiorstwo działa nieprzerwanie od 1998 roku, co pozwoliło zdobyć ogromne doświadczenie i szerokie grono zaufanych klientów. W ofercie Termostar jest między innymi: serwis klimatyzacji, naprawa urządzeń chłodniczych, naprawa klimatyzacji, montaż przemysłowych urządzeń chłodniczych i chłodnicze wyposażenie sklepów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas