Materiał Partnera Przenośny analizator dźwięku Nor145, czyli rozwiązanie dla wymagających użytkowników

Przenośny analizator dźwięku Nor145, czyli rozwiązanie dla wymagających użytkowników

Nowoczesny analizator dźwięku Nor145 został stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Ten precyzyjny miernik poziomu dźwięku jest 1 klasy pomiarowej i posiada zatwierdzenie typu do użytku w Polsce. W naszym kraju znajduje powszechne zastosowanie do monitorowania poziomu hałasu. W artykule opisujemy szerzej możliwości tego urządzenia.

Właściwości analizatora dźwięku Nor145

Firma Norsonic, która jest oficjalnym producentem nowego przenośnego analizatora dźwięku Nor145 wprowadziła na rynek prawdziwie innowacyjny produkt. Po raz pierwszy w tego rodzaju urządzeniach pojawił się w kolorowy, obrotowy ekran dotykowy o średnicy aż 4,3 cala. Wszystko po to, aby zapewnić użytkownikowi przejrzystość obsługi, możliwość łatwej nawigacji i odczytu danych – podobnej, jaką oferują nowe smartfony. Warto dodać, że urządzenie posiadana duże możliwości, które do tej pory znaliśmy z urządzeń komputerowych. 

Zapytaliśmy pracownika firmy Systemy Pomiarowe o to, jakie są to możliwości? Powiedział nam, że cechą charakterystyczną jest modem 3G/4G LTE, GPS oraz wbudowany serwer sieciowy do zdalnej kontroli urządzenia za pomocą specjalnego oprogramowania, które można zainstalować na smartfonie, tablecie czy komputerze. Jest to niezwykle wygodne, gdyż operator nie musi przez cały czas przebywać na miejscu pomiaru, lecz może dokonać zdalnie połączyć się z miernikiem. Firma Norsonic wypuściła na rynek sonometr, który daje nam możliwość robienia zdjęć czy dodawania notatek głosowych, a  wszystkie te dane można wygodnie przesyłać pomiędzy różnymi urządzeniami. Wszystko to sprawia, że miernik Nor145 jest wręcz idealny do wykonywania wszelkich pomiarów terenowych.

Warto również dodać, że miernik poziomu dźwięku charakteryzuje się bardzo szerokim, pojedynczym zakresem pomiarowym, bez konieczności przełączania się między zakresami. Użytkownik nie musi wybierać odpowiedniego zakresu przed dokonaniem pomiaru, co sprawia iż miernik jest wyjątkowo użyteczny w zastosowaniach wymagających stałego monitoringu hałasu o skrajnie niskim i wysokim poziomie (np. monitoring hałasu lotniczego).

Zastosowanie analizatora dźwięku Nor145

Wykonywanie pomiarów hałasu wynika z konieczności respektowania przepisów chroniących ludzkie zdrowie i nasze słuch. Dlatego mobilny analizator dźwięku Nor145 znajduje szerokie zastosowanie między innymi przy:

  • Pomiarach hałasu środowiskowego.
  • Pomiarach hałasu w budynkach mieszkalnych tzw. hałas komunalny.
  • Pomiar hałasu na stanowiskach pracy przy np. dobieraniu stosownych środków ochrony osobistej.
  • Pomiary akustyki budowlanej, w tym izolacyjności akustycznej.
  • Badaniu skuteczności ekranów akustycznych.
  • Wykonywanie pomiarów dla dźwięków o niskich częstotliwościach.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas