Artykuł sponsorowany Przegląd włazów z kompozytu poliestrowego - systemy odwodnienia

Przegląd włazów z kompozytu poliestrowego - systemy odwodnienia

Skuteczne systemy odprowadzania wody mają kluczowe znaczenie nie tylko dla funkcjonowania obiektów miejskich i fabryk, ale także gospodarstw domowych. Dzięki nim można zapobiec podtopieniom i gromadzeniu się wody na terenach, gdzie mogłoby to przynieść katastrofalne skutki. Z tego powodu tak ważne jest, aby systemy odprowadzania były wykonane z materiałów najwyższej jakości. Jednym z przykładów są włazy z kompozytu poliestrowego.

Czym wyróżniają się nowoczesne włazy kompozytowe?

Do produkcji systemów odwodnienia tradycyjnie używało się włazów żeliwnych, jednak są dość ciężkie i z czasem tracą na szczelności. Najlepszą alternatywą są w dzisiejszych czasach włazy z kompozytu poliestrowego. Produkuje się je z kompozytów żywicy poliestrowej i wzmacnia niezwykle trwałym włóknem szklanym. Tego typu produkty są nawet o 25% lżejsze niż żeliwne, co stanowi dużą zaletę dla osób, które zajmują się przeglądami lub konserwacją systemów odwodnienia. Jeśli chodzi o szczelność włazów kompozytowych, można dopasować ją do indywidualnych potrzeb.

Specjaliści z firmy oferującej nowoczesne systemy odwodnienia STORA – DRAIN wyjaśniają: Włazy kompozytowe są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne, takie jak skrajne temperatury lub opady deszczu. Wyróżnia je także bezpieczeństwo dzięki powłokom antypoślizgowym oraz zamkom, które uniemożliwiają pozostawienie otwartego włazu. Produkty kompozytowe mają niezmienny współczynnik tarcia przez cały okres użytkowania. Dzięki temu można dostosować je do charakterystyki miejsca, w którym mają się znaleźć.

Gdzie można wykorzystać włazy z kompozytu poliestrowego?

Jedną z najważniejszych cech włazów kompozytowych jest to, że mają wiele zastosowań. Można wykorzystać je zarówno na prywatnych posesjach, jak i w ogólnodostępnych miejscach. Dodatkowym atutem włazów z kompozytu poliestrowego jest to, że nie są atrakcyjnym łupem dla złodziei, w przeciwieństwie do produktów żeliwnych. Włazy kompozytowe stwarzają także oszczędności finansowe. Nie trzeba ich wymieniać tak często, jak żeliwnych, ze względu na ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Dlaczego warto zainwestować w dobry system odwodnienia?

W dzisiejszych czasach ulewne i gwałtowne deszcze stają się coraz częstszym zjawiskiem. Te mogą doprowadzić do podtopień, które są zabójcze dla upraw roślin lub instalacji podziemnych. Skuteczny system odwodnienia może uratować gospodarstwo rolne, park lub zakład przemysłowy przed nieodwracalnymi uszkodzeniami. Montaż włazów kompozytowych jest szybki i prosty dzięki niewielkiej masie. Do ich podniesienia i transportu wystarczy zaledwie jedna osoba.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas