Artykuł sponsorowany Skąd biorą się zatory kanalizacyjne i jak je usuwać?

Skąd biorą się zatory kanalizacyjne i jak je usuwać?

Drożne rury to jeden z koniecznych elementów gwarantujących sprawny system kanalizacji. Z tego względu wszystkie powstałe zatory powinny być szybko usuwane. Skąd w zasadzie biorą się problemy tego typu oraz jak sobie z nimi radzić? Czy można pozbyć się ich samodzielnie? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na temat metod usuwania zatorów kanalizacyjnych oraz tego, kto się tym zajmuje.

Przyczyny zatorów w rurach kanalizacyjnych

Zatory kanalizacyjne mogą się pojawiać nawet w najlepiej wykonanej instalacji. Przyczyną jest zwykle stopniowe osadzanie się na rurach substancji różnorodnego pochodzenia, a jest ich coraz więcej wraz z upływem lat. Mogą to być między innymi tłuszcze, kamień czy papier. Czasem do wnętrza instalacji dostają się również większe przedmioty i to one powodują konieczność usuwania zatoru kanalizacyjnego.

Istnieje jeszcze jedna przyczyna awarii tego typu. Jest ona związana z korzeniami drzew, które czasem rozrastają się tak bardzo, że przebijają rury. Z czasem zajmują coraz więcej przestrzeni wewnątrz przewodów i stopniowo zmniejszają przepływ wody, co zazwyczaj jest zauważalne.

Drobne zatory da się usunąć samodzielnie, ale często domowe sposoby niestety nie działają. Wówczas konieczne jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy dysponują nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale również odpowiednim zapleczem technicznym.

Sposoby usuwania zatorów kanalizacyjnych

W przypadku pojawienia się zatorów kanalizacyjnych wezwanie specjalistów to często najlepsza opcja z kilku powodów. Przede wszystkim dysponują oni sprzętem umożliwiającym sprawdzenie stanu wnętrza rur. W tym celu używa się zwykle specjalnych kamer.

Poza tym profesjonaliści dobrze wiedzą, jak poradzić sobie z powstałym zatorem. Wykorzystują oni między innymi działanie ciśnienia czy urządzenie w formie spirali, która również dobrze sobie radzi z udrażnianiem rur. Pomoc specjalistów (na przykład tych z firmy Tran-Szam) jest szczególnie potrzebna wówczas, gdy przyczyną powstania zatorów są wrastające w przewody korzenie.

Używany przez nich sprzęt będzie bowiem niezbędny do pozbycia się tych części drzew z wnętrza rur wchodzących w skład instalacji. Zatory w rurach kanalizacyjnych powodują często dyskomfort, nie warto ich zatem ignorować. Jeśli domowe sposoby nie działają, najlepiej szybko skontaktować się z profesjonalną firmą i zlecić jej pracownikom zajęcie się tym problemem. Zapoznają się oni z przyczyną kłopotów dzięki systemowi monitoringu, a następnie podejmą decyzję dotyczącą wyboru metody.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas