Artykuł sponsorowany Do jakich szkód może prowadzić niekontrolowany wyciek wody?

Do jakich szkód może prowadzić niekontrolowany wyciek wody?

Często nawet najmniejsza usterka lub rozszczelnienie instalacji wodnej może spowodować duże szkody na terenie nieruchomości. Niekontrolowane wycieki cieczy przyczyniają się zazwyczaj do czasochłonnego i kosztownego usuwania skutków awarii, dlatego warto zwracać uwagę nawet na niewielkie objawy uszkodzenia instalacji.

Wyciek wody - jakie są jego skutki i jak go skutecznie zlokalizować?

Większość niezauważonych usterek w instalacjach wodnych z czasem może się pogłębiać i prowadzić do coraz większych uszkodzeń, a nawet zalania budynku. Niekontrolowany wyciek wodny może skutkować zawilgoceniem nieruchomości, a w efekcie powstawaniem grzyba, który nie tylko oszpeca pomieszczenia, ale także jest bardzo szkodliwy dla zdrowia osób przebywających na terenie takiego obiektu. Dlatego tak istotne jest jak najszybsze wykrycie miejsca awarii.

Dzięki profesjonalnej usłudze lokalizacji wycieków na terenie Krakowa można odpowiednio wcześnie zapobiec dużym skutkom awarii instalacji wodnej. Wykrywanie wycieków może odbywać się na różne sposoby, Jedną ze skutecznych metod jest użycie kamery inspekcyjnej, która umożliwia wykrycie usterki nawet w trudno dostępnych miejscach. Z kolei lokalizacja wycieków metodą akustyczną pozwala na pomiar szumów w określonych częściach instalacji, co umożliwia szybkie zlokalizowanie nieprawidłowości.

Nowoczesne techniki wykrywania miejsca wycieku wodnego

Wśród skutecznych technik lokalizacji wycieków wodnych wyróżnia się m.in. metodę z użyciem gazu znacznikowego, który wpuszczony do instalacji pozwala wykryć miejsce rozszczelnienia. Z kolei technika wykorzystująca kamerę termowizyjną opiera się na metodzie obrazowania w podczerwieni, które dokładnie ukazuje miejsca promieniowania cieplnego. Jest to technika często wykorzystywana w przypadku dużych awarii, podczas których doszło do zalania obiektu. Te i inne nowoczesne technologie dostępne są w ramach usług lokalizacji wycieków Profhouse w Krakowie, gdzie dostępna jest również oferta osuszania budynków po awarii. Dzięki dokładnemu osuszaniu obiektu można uniknąć stałych zniszczeń budynku i naprawić już zaistniałe szkody. W tym celu wykorzystywane są m.in. wentylatory i turbiny ciśnieniowe, a dzięki metodzie absorpcyjnej możliwe jest przyspieszenie naturalnego wysychania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas