Materiał Partnera Projekty, adaptacje i nie tylko – czym dokładnie zajmuje się architekt?

Projekty, adaptacje i nie tylko – czym dokładnie zajmuje się architekt?

Do architekta udajemy się przede wszystkim wtedy, gdy konieczne jest przygotowanie przemyślanego projektu domu jednorodzinnego. Specjalista ten jest jednak w stanie pomóc w wielu innych sytuacjach, m.in. przy sporządzaniu koncepcji budynków przemysłowych, rolniczych, ale też ich modernizacji. Co zatem dokładnie jeszcze obejmuje oferta biur świadczących usługi architektoniczne?

Przemyślana koncepcja

Przygotowanie projektu konkretnego obiektu nie jest łatwe. Przede wszystkim konieczne jest uwzględnienie dostępnej powierzchni użytkowej, a także oczekiwań inwestora. Dotyczy to każdego typu budynku – zarówno domów jednorodzinnych czy bloków mieszkalnych, jak i sporych konstrukcji przemysłowych bądź rolniczych. Każdy z projektów przygotowanych przez architekta z renomowanego biura musi być przemyślany i dopasowany do potrzeb inwestora. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego należy skorzystać wyłącznie z usług sprawdzonego specjalisty.

Jest on zatem w stanie przygotować projekt domu, mieszkania, hali, magazynu, obiektu sportowego czy szeregu innych konstrukcji. Świadczy również usługi adaptacji projektów typowych, dzięki czemu dostępne już koncepcje przystosowuje się do indywidualnych preferencji klienta i konkretnych warunków. Pracownia Architektury i Konstrukcji Arcad jest w stanie zająć się wymienionymi pracami, jednak zakres realizowanych czynności jest znacznie szerszy. Co zatem jeszcze oferuje swoim klientom renomowany architekt?

Modernizacja budynków i nadzór

Nierzadko konieczne jest przeprowadzenie prac modernizacyjnych dla danego budynku. Rozbudowa obiektu, jego przebudowa czy nadbudowa to czynności, które wymagają odpowiedniego przygotowania. Zapewni je sprawdzony architekt, który sporządzi koncepcję działania i zapewni możliwość bezpiecznego i właściwego zmodyfikowania konstrukcji w sposób zgodny z oczekiwaniami inwestora. Architekt wykona też projekty wykonawcze oraz jest w stanie przeprowadzić specjalistyczne inwentaryzacje budowlane.

Nadzór autorski czy pełnienie poszczególnych funkcji w tym zakresie pozwala na bieżąco kontrolować postęp realizowanych prac na placu budowy oraz ich poprawność. Takie rozwiązanie gwarantuje brak problemów przy odbiorze budynku i tym samym zgodność jego wykonania z projektem. Ofertę uzupełnia przygotowanie ekspertyz budowlanych oraz opinii technicznych. Warto też pamiętać, że architekt jest w stanie zająć się przeprowadzaniem okresowych kontroli wszelkiego rodzaju obiektów budowlanych. Daje to możliwość nadzorowania ich stanu technicznego w konkretnych odstępach czasowych i tym samym eliminowanie pojawiających się problemów konstrukcyjnych.

Opracowanie:

Podziel się