Artykuł sponsorowany Profesjonalna brama najlepszym zabezpieczeniem garażu

Profesjonalna brama najlepszym zabezpieczeniem garażu

Wbrew pozorom wybór gramy garażowej to ważna decyzja, która pozwoli na zabezpieczenie przechowywanych tam przedmiotów, mniej lub  bardziej wartościowych. Garaż zazwyczaj stanowi skład nieużywanych mebli, urządzeń, których żal nam wyrzucić, ale przede wszystkim przeznaczony jest dla samochodu. Oprócz tego znajdują się tam rowery, sprzęt letni i zimowy i inne cenne narzędzia takie jak kosiarka. Jaką bramę wybrać, by zapewnić ochronę dla posiadanego mienia? Co należy brać pod uwagę?

Najpopularniejsze rodzaje bram garażowych

Współczesne budownictwo na stałe wpisało garaż w dodatkowe udogodnienia, poprawiające komfort domowników, zwłaszcza jeśli chodzi o przechowywanie rozmaitych rzeczy, głównie samochodu. Niezbędnym elementem każdego garażu jest brama. Jednym z najpopularniejszych obecnie rodzajów są funkcjonalne bramy segmentowe. To rozwiązanie zapewnia oszczędność miejsca, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Ich mechanizm, bez względu na to czy górny czy boczny, opiera się na przymocowanych prowadnicach, umożliwiających łatwe i szybkie otwieranie. Brama składa się z połączonych ze sobą zawiasami paneli, wypełnionych zazwyczaj izolacją i pianką poliuretanową, chroniąc w ten sposób przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jak mówią specjaliści z Master-Paps, do ich produkcji używa się stali ocynkowanej, ale także aluminium, a nawet drewna, które w ostatnim czasie wiedzie prym jeśli chodzi o dekoracyjne elementy elewacyjne. Idealnie sprawdzą się w niewielkich garażach, z krótkim podjazdem lub tych znajdujących się blisko ulicy, gwarantując maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Oprócz tego na rynku dostępne są bramy rolowane, przypominające roletę okienną. Ich kaseta może być zamontowana wewnątrz i poza garażem, co sprawia, że zajmuje najmniej miejsca. Dodatkowy napęd elektryczny zapewnia komfortowe jej użytkowanie. Brama uchylna sprawdzi się, jeśli dysponujemy większą przestrzenią przed garażem, ze względu na to, że w trakcie jej otwierania, dolna krawędź unosi się ku górze rysując półkole.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Głównym zadaniem bramy garażowej jest zapewnienie ochrony przechowywanym tam przedmiotom przed nieproszonymi gośćmi. Dlatego do ich produkcji używa się solidnych i wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, m. in. stalowej blachy. Kolejny element stanowią antywłamaniowe zabezpieczenia, uniemożliwiające sforsowanie bramy. Jak wynika z opinii specjalistów z Master-Paps, klienci zwracają również uwagę na termoizolację. Większość rozwiązań stosowanych w domu, ma na celu ograniczenie zużycia energii, dlatego też to kryterium odgrywa znaczącą rolę przy wyborze bramy garażowej. Dodatkowe ocieplenie, a także szczelność połączeń w przypadku bram segmentowych zapewnia odporność termiczną. Komfort użytkowania bramy garażowej to również napęd elektryczny. Bez wychodzenia z samochodu przy pomocy pilota otworzymy bramę, co doceniane jest przede wszystkim zimą. Dla zachowania walorów estetycznych, które brama ma spełniać, materiał powinien być trwały i odporny na korozję oraz zmienne warunki atmosferyczne. Dopasowanie jej do kolorystyki i stylu innych elementów takich jak okna, drzwi czy ogrodzenie stworzy spójną całość.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas