Materiał Partnera Brama wizytówką domu. Jaką wybrać?

Brama wizytówką domu. Jaką wybrać?

Własny dom to marzenie wielu z nas. Jego budowa to często jeden z najważniejszych planów do wykonania. Oprócz budynku zadbać należy także o jego otoczenie. By zapewnić bezpieczeństwo domownikom warto ogrodzić działkę płotem, zamontować bramę wjazdową i furtkę. Oryginalne elementy mogą być także ozdobą całej posesji, a dopasowane do stylu wybudowanego domu stworzą zgrany zespół.

Mur i metal

Jedno z najmodniejszych połączeń w obecnie obowiązujących trendach. Idealnie wpisuje się nowoczesną stylistykę domu, pasuje także do stylu industrialnego. Takie ogrodzenie najczęściej wymaga podmurówki, którą wykonuje się z bloczków betonowych, keramzytobetonowych lub cegieł. Dla lepszego zabezpieczenia pokrywa się je lekko spadzistym daszkiem. Dopełnieniem takiego ogrodzenia są przęsła z  metalowych profili, które przełamują ciężkość betonu. Nie wygląda ono wówczas masywnie i ciężko. Firma Met-bud w swojej oferuje kompleksowe usługi związane z wykonaniem i montażem takich bram. Trwałość na długie lata zapewni ogrodzeniu ocynkowanie ogniowe lub lakierowanie proszkowe.

Drewno i kamień

Drewno to materiał ponadczasowy. Obecnie jednak przeżywa prawdziwy renesans. Drewnianych paneli używa się czy wykończeniach elewacji. Można je wykorzystać również wybierając ogrodzenie i bramę. Ciepło tego materiału zapewni niepowtarzalny wygląd całej posesji. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wykonanie słupków z kamienia. Szeroki wybór wzorów pozwoli dopasować idealny rodzaj i kształt do stylu i koloru domu. Kamień nada ogrodzeniu monumentalności i elegancji. Mimo, iż drewno nawiązuje do wiejskiego klimatu, w połączeniu z kamieniem stworzy nowoczesny i niebanalny duet.

Kompozytowe przęsła

Idealnie imitują drewno, a wykonane są z pochodzących z recyclingu surowców, głównie trocin. Dzięki temu, przęsła kompozytowe przypadną do gustu wielbicielom ekologii i ochrony środowiska. W tym przypadku słupki także można wykonać z bloczków betonowych i cegieł. Montuje się w nich płaskowniki, które ułatwiają późniejszą instalację ram.  

Wygodne otwieranie

Automatyka to bardzo istotny element w kwestii wyboru bramy. Jak mówią eksperci z firmy Met-bud, warto zdecydować się na automatyczne otwieranie, by najzwyczajniej zapewnić sobie komfort wygodę, a zarazem oszczędność czasu. Takie rozwiązanie jest również bezpieczniejsze. Brama przesuwna sprawdzi się, gdy na posesji nie ma zbyt dużej przestrzeni. W przypadku bramy skrzydłowej musimy wziąć pod uwagę kąt jej otwierania. Niezbędna jest również furtka, która dopasowana musi być do reszty ogrodzenia. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas