Artykuł sponsorowany Co brać pod uwagę podczas zakupu ogrodzenia?

Co brać pod uwagę podczas zakupu ogrodzenia?

Ogrodzenie to ważny element posesji, który wpływa na bezpieczeństwo oraz stanowi element dekoracyjny nieruchomości. Wybór na rynku jest ogromny, dlatego nie powinno być problemu z dobraniem ogrodzenia, które będzie pasowało do charakteru posesji oraz stylu wykończenia domu. Taka różnorodność może jednak by powodem wielu dylematów, dlatego warto poznać kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią podjęcie decyzji.

Stylistyka wykonania

To w jakim stylu ma być wykończone ogrodzenie, dużo zależy od architektury budynku. Jeżeli jesteś właścicielem rustykalnego domu, warto postawić na klasyczne ogrodzenie z cegły lub kamienia łupanego, z przęsłami z drewna i widocznymi elementami dekoracyjnymi. Do nowoczesnego budownictwa pasować będzie ogrodzenie o minimalistycznej formie, gładkiej podmurówce i w jasnych, stonowanych kolorach. W tym przypadku zazwyczaj stosuje się geometryczne, proste przęsła z metalu, bez zbędnych zdobień. Bezpośredni producenci, tak jak na przykład Rant P.P.H.U., dają możliwość dowolnej konfiguracji poszczególnych elementów ogrodzenia, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skomponował je według własnej wizji, podkreślając tym samym indywidualny charakter całej architektury.

Pasujące elementy

Niewiele osób wie, jak bardzo wygląd ogrodzenia wpływa na stylistykę ogrodu oraz budynku. Warto zadbać o to, aby płot, brama i furtka tworzyły spójną całość i stanowiły element ozdobny posesji. W tym celu należy dopasować poszczególne elementy ogrodzenia do wykończenia nieruchomości, zwracając szczególną uwagę na:

  • Elementy wykończenia domu – elewacja, dach i stolarka okienna zwykle ze sobą współgra, dlatego warto wybrać ogrodzenie, które będzie dopełnieniem całości. Można więc zdecydować się na kolor podmurówki w tym samym odcieniu co elewacją, styl wykończenia przęseł zgodny ze stolarką oraz daszki przypominające wyglądem dach.

  • Rodzaj balustrady – dobrym pomysłem będzie montaż ogrodzenia, w którym przęsła wykonane są z takich samych materiałów i w takim samym stylu co balustrada. Taka kompozycja będzie stanowiła spójną całość z nieruchomością, wpływając na walory estetyczne całej posesji.

  • Dodatki dekoracyjne – jeżeli na elewacji zastosowano drobne elementy ozdobne, warto ten sam zabieg powtórzyć w przypadku ogrodzenia. Chodzi tu między innymi o delikatne ornamenty, żłobienia czy wstawki z kontrastującego materiału, na przykład cegły czy kamienia.

Podczas wyboru ogrodzenia należy brać również pod uwagę wielkość działki i możliwości finansowe, jednak jeżeli główne kryterium opiera się na wyglądzie, warto zadbać o stylistykę wykończenia.

Profesjonalne usługi

Rant P.P.H.U. zajmuje się w sprzedażą, montażem oraz serwisem bram garażowych, ogrodzeń, balustrad i automatyki. Działając na rynku od wielu lat, zdobyli szerokie doświadczenie w branży, co pozwala im oferować klientom wysoką jakość usług i produktów. Firma zajmuje się także zabudową śmietników, dbając o estetykę i funkcjonalność tych przestrzeni. Współpracując z klientami firma Rant P.P.H.U. gwarantuje nie tylko trwałość i solidność wykonania, ale również atrakcyjny wygląd swoich realizacji.

Opracowanie:

Rant P.P.H.U. Piotr Słowy

Rumia , Marynarska 34

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas