Materiał Partnera Pracownia KAMBET-GRANIT i jej oferta kamieniarstwa funeralnego

Pracownia KAMBET-GRANIT i jej oferta kamieniarstwa funeralnego

Nagrobki stawiane w miejscach pochówku zmarłych są swoistym wyrazem pamięci. Nic zatem dziwnego, że rodziny stawiają na ich precyzyjne zaprojektowanie i wytworzenie z wysokiej klasy kamienia. Obecnie najbardziej polecane są granity, które znacznie lepiej wytrzymują zmienne warunki pogodowe od marmuru, trawertynu, piaskowców czy innych płyt kamiennych. To z nich wyjątkowe nagrobki tworzy zakład kamieniarski KAMBET-GRANIT.

Nagrobki tradycyjne i nowoczesne

Firma KAMBET-GRANIT wyposażona jest w nowoczesny park maszynowy, który pozwala ciąć, polerować i wykańczać płyty kamienne z precyzją do jednego milimetra. Ważne jest to w kamieniarstwie funeralnym, które odchodzi od tradycyjnych form nagrobków, a podąża w stronę ich nowoczesnego designu. Projektanci KAMBET-GRANIT są gotowi na projektowanie i tworzenie płyt pionowych, płyt pionowych i poziomy lub samych płyt poziomych w unikalnych kształtach. Nowoczesne nagrobki cechują się ostrymi liniami, surowością, a także minimalizmem. Często łączą one także ze sobą trzy materiały: kamień, metal oraz szkło. Jeśli chodzi zaś o kolorystykę, takie nagrobki są najczęściej czarne lub grafitowe i polerowane na wysoki połysk. Ich płyty mogą również mieć kształt serca, łzy lub też krzyża. Nowoczesne nagrobki często tworzone są przez firmę KAMBET-GRANIT jako nagrobki pojedyncze, podwójne, nagrobki grobowców rodzinnych, a także jako płyty w kolumbariach.

Zakład kamieniarski KAMBET-GRANIT prócz nowoczesnych nagrobków oferuje również wciąż popularne nagrobki tradycyjne, które mogą być upiększone krzyżami piaskowanymi bądź krzyżami kutymi. Firma jest w stanie przygotować płyty wraz z kamiennymi donicami oraz z płaskorzeźbami. Rodziny często proszą również o stworzenie zdjęcia nagrobnego. KAMBET-GRANIT może zatem zaproponować gotowe wzory tablic, jak i też może przygotować nagrobki według koncepcji czy projektu klienta.

Nagrobki z wysokiej klasy granitu

Specjaliści z zakładu kamieniarskiego KAMBET-GRANIT podkreślają, że to granit jest obecnie najtrwalszym kamieniem naturalnym do produkcji nagrobków. Nie oznacza to jednak tego, że klienci mogą wybrać tylko płyt w modelach granitowej kaszy. Obecnie granity są też polerowane na wysoki połysk, a ich wzory i smugi są często mniej wyraźne. Wybrać można też kamienie od zagranicznych producentów o jednolitej i głębokiej barwie np. antracytu czy smolistej czerni. Eleganckie nagrobki KAMBET-GRANIT przygotowuje również  z granitów Brazylian Gold, Emperador Dark oraz Crena Luna.

Designerskie płyty kamienne to zaś granity Himalaja, Kapuscinski oraz Barmoral, które łączą odcienie czerń i szarości z różem oraz czerwienią. Nowoczesne nagrobki oraz tablice – również do kościołów ze złotymi lub srebrnymi napisami grawerowanymi – tworzy się z odmiany Neromariqa. Granit ten zachwyca swoimi białymi smugami.

Środki do konserwacji nagrobków granitowych

Firma KAMBET-GRANIT każdemu klientowi po zrealizowanym zleceniu oferuje również wysokiej klasy środki do czyszczenia oraz konserwacji nagrobków granitowych czy marmurowych. Proponowanymi specyfikacji są te niemieckiego producenta LITHOFIN, który jest znany w całej Europie. KAMBET-GRANIT jego wysokiej klasy środki sprzedaje nie tylko klientom indywidualnym, ale także licznym parafiom, firmom zajmującym się sprzątaniem grobów, sklepom przycmentarnym oraz innym przedsiębiorstwom kamieniarskim. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas