Materiał Partnera Posadzki kamienne w domu – co warto o nich wiedzieć?

Posadzki kamienne w domu – co warto o nich wiedzieć?

W korytarzach, łazienkach, salonach czy kuchniach domów i mieszkań coraz częściej można zauważyć posadzki kamienne. Mimo znacznie wyższej ceny od standardowej glazury czy paneli drewnianych są one opłacalnym wyborem. Gwarantują bowiem komfortowe użytkowanie przez długie lata, a to przy ich niebywałej estetyce. Kamienna posadzka w domu jest naprawdę niezwykła.

Posadzki kamienne na zamówienie

Posadzki kamienne można kupić w sklepach, ale mogą one być średniej jakości oraz w wysokiej cenie. Bardziej opłaca się zatem zamawiać specjalnie przygotowywane na wymiar płyty, które tworzą zakłady kamieniarskie. Wybierać należy takie pracownie, które mają doświadczenie nie tylko w tworzeniu posadzek kamiennych, ale także schodów kamiennych, blatów, parapetów, nagrobków, kominków czy pomników.

Wykonawca powinien również być wyposażony w nowoczesną technologię produkcyjną, która pozwoli na szybkie wytworzenie odpowiednich wyrobów. O to nie muszą martwić się klienci firmy USŁUG KAMIENIARSKICH SYLWESTRA RUDNICKIEGO, która pozwala uczestniczyć zamawiającym w procesie projektowym. Wszystko po to, by uzyskać niepowtarzalny i satysfakcjonujący efekt.

Zalety posadzek kamiennych

Posadzki kamienne są znacznie trwalsze od standardowej glazury, parkietów drewnianych, wylewek betonowych pokrytych żywicą epoksydową czy od mikrocementu dekoracyjnego. Kamienie naturalne świetnie znoszą wysokie obciążenia statyczne oraz dynamiczne, a także siły tarcia. Płyty ciężko jest uszkodzić, nawet jeśli mowa o delikatnym zarysowaniu. Posadzka kamienna to również gwarancja braku blaknięcia podłoża, a także jego odporności na wodę, wilgoć czy zabrudzenia.

Szczególnie należy jednak podkreślić to, że kamień naturalny opiera się znakom czasu. Jego piękno nie jest naruszane nawet po wielu latach użytkowania posadzki. Nawet jeśli ona zmatowieje i wytrze się, można odnowić w prosty sposób warstwę wierzchnią.

Estetyka posadzek kamiennych

Posadzki kamienne tworzone są głównie z marmuru, granitu, bazaltu, a także z twardego piaskowca. Ilość wzorów, kolorów, a także sposobów wykańczania płyt jest wiele. Spotkać się można zarówno z posadzkami w jednolitej barwie, jak i z tymi, które posiadają liczne smugi, kropki czy paski – oczywiście w różnych kolorach, które razem tworzą niewątpliwie unikalną estetykę. Płyty mogą być zaś matowe, polerowane na wysoki połysk czy nawet piaskowane.

Jeśli chodzi o formę i wymiary płyt panuje niesamowita dowolność. Zakłady kamieniarskie tworzą zarówno wielkoformatowe płyty do montażu bez fug, jak i mniejsze płytki.  Na specjalne zamówienie kamień cięty jest w taki sposób, aby już jego forma tworzyła na posadzce prawdziwą mozaikę. Oprócz płytek formatowanych ciekawe są obecnie również płyty o nieregularnych kształtach.

Zastosowanie posadzek kamiennych

Posadzki kamienne pasują do każdego stylu wnętrzarskiego i architektonicznego. Najczęściej jednak tworzy się je w domach skandynawskich, awangardowych, klasycznych oraz industrialnych. Spotkać je można w licznych hotelach, restauracjach, w bibliotekach miejskich, urzędach oraz w kościołach. 

Opracowanie:

Sylwester Rudnicki Usługi Kamieniarskie

Warszawa , Mehoffera 52

  • tel. 506 497 868

Podziel się