Artykuł sponsorowany Zakład Kamieniarski Rodziny Sypniewskich: jak wybrać rodzaj kamienia na trwały nagrobek.

Zakład Kamieniarski Rodziny Sypniewskich: jak wybrać rodzaj kamienia na trwały nagrobek.

Większość klientów zakładów kamieniarskich, pyta, który z surowców kamiennych, jest najtrwalszych i najtwardszy. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, ponieważ na żywotność nagrobka wpływa wiele czynników. Z pewnością dzisiaj można zauważyć kierunek sprzedażowy, idący ku wysoko jakościowych granitów, dla przykładu strzegomskich. Są one bowiem bardzo estetyczne, łatwe w utrzymaniu w odpowiednim stanie, a także właśnie trwałe. Dzisiaj wykorzystuje się je częściej, niż marmury, czy piaskowce. Generalnie rzeczą istotną jest cena materiału, z którego wykonamy nagrobek, a jest ona bardzo rozbieżna dla każdego surowca. I w tym momencie powracamy do polskiego granitu strzegomskiego "Borów'', który jest doskonale trwały i ma przystępną cenę.

Dlaczego warto postawić na granit? – względy techniczne

Przy budowie nagrobka pojedynczego, lub podwójnego, a także całego grobowca rodzinnego, najczęściej stoimy przed dylematem: marmur, piaskowiec czy granit. Dzisiaj eksperci materiałoznawstwa, a także setki klientów zakładów kamieniarskich, zgodnie stwierdzą, że lepiej postawić na trzeci z wymienionych surowców. Granit znacznie lepiej wytrzymuje zatem niskie i wysokie temperatury, kwaśne deszcze, śnieg, a także wahania pogodowe. Ważne, aby wykonawca nagrobka, informował klienta o własnościach technicznych kamienia, z którego zostanie wykonany wyrób. Poszczególne granity mają różny stopień przydatności pod względem trwałości do wykonania nagrobka, budowle te podlegają ekstremalnym warunkom. Granit, marmur, piaskowiec są kamieniami o zupełnie innym składzie chemicznym oraz w sposób inny powstały w przyrodzie.

Cenna wskazówka! W miejscach dużego nasłonecznienia wybieraj na płyty nagrobkowe granity w jasnych kolorach. Decydując się na smolistą czerń narażasz konstrukcję na szybsze uszkodzenie. W porze sporych upałów, cała powierzchnia może zostać nagrzana nawet do 70 stopni Celsjusza, a to znacznie osłabi strukturę kamienia szczególnie gdy nagle spadnie deszcz na tak rozgrzaną powierzchnię.

Granit na nagrobki – zalety wizualne

Nie tylko parametry techniczne granitu powodują, że warto wybierać go do budowy nagrobków. Warto zwrócić również uwagę na różnorodność estetyczną. Granity występują bowiem w różnych wersjach kolorystycznych i wzorniczych. Różnorodność tychże kamieni, pozwala zatem na tworzenie wyjątkowych nagrobków, również pod kątem ich kształtów. Najlepsze firmy branżowe – za taką można uznać Zakład Kamieniarski Rodziny Sypniewskich – są bowiem w stanie realizować wszelkie projekty rzeźbiarskie przypominające skrzydła anioła, serca, krzyże, czy inne figury, nawiązujące do tradycji sakralnych i pamięci o bliskim. Warto przy tym wiedzieć, że granity to materiały, które świetnie poddają się obróbce dotyczącej liternictwa nagrobnego, zarówno w wersji metalowych liter, jak i wykuwanych, frezowanych lub piaskowanych.

Zakład Kamieniarski Sypniewscy

Zakład Kamieniarski Rodziny Sypniewskich to przedsiębiorstwo o bogatej historii, które funkcjonuje na warszawskich Powązkach od 1910 roku. Jako najstarsza firma tego rodzaju w kraju, cieszy się dużym szacunkiem i prestiżem. Przez ponad wiek istnienia, kolejne pokolenia Sypniewskich przekazują sobie tajniki kamieniarstwa, doskonaląc umiejętności i wprowadzając nowatorskie rozwiązania. W rezultacie, ich dzieła są unikatowe, piękne i trwałe, często przekraczając granice między rzemiosłem a sztuką. Firma oferuje szeroką gamę usług kamieniarskich, takich jak: monumenty kamienne, pomniki nagrobne, pomniki pamiątkowe, elementy architektoniczne, przedmioty użytkowe, figurki, tablice pamiątkowe oraz tablice grobowcowe. Specjalizują się także w liternictwie nagrobnym, renowacji nagrobków i pracach wnętrzarskich.

Opracowanie:

Andrzej Sypniewski Zakład Kamieniarski

Warszawa , Powązkowska 28a

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas