Materiał Partnera Płytki heksagonalne na ścianach i podłogach - nowoczesny trend, który odmieni każde wnętrze

Płytki heksagonalne na ścianach i podłogach - nowoczesny trend, który odmieni każde wnętrze

Płytki ceramiczne to dekoracyjny materiał wykończeniowy, który od lat pojawia się w niezliczonej ilości wnętrz o zróżnicowanym przeznaczeniu i stylistyce. Są to bowiem materiały trwałe oraz praktyczne, które jednocześnie potrafią być niesamowicie efektowne, tak jak ma to miejsce w przypadku płytek heksagonalnych, które dzięki zróżnicowanemu wzornictwu oraz ciekawemu ułożeniu sprawiają, że każda aranżacja z ich udziałem staje się wyjątkowa i niepowtarzalna.

Możliwości jakie dają płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne to nic innego jak płytki w kształcie sześciokąta (heksagon oznacza sześciokąt), zaś aranżacje wykonane z płytek heksagonalnych, ze względu na ich charakterystyczny kształt, określane są niekiedy mianem „plastra miodu”. Warto przy tym zwrócić uwagę, że przede wszystkim to właśnie ich wyjątkowy kształt, stanowiący bardzo ciekawą alternatywę dla tradycyjnych płytek kwadratowych i prostokątnych, sprawia, że wielu inwestorów decyduje się na układanie płytek heksagonalnych zarówno na podłodze, jak i na ścianach w swoich domach. Wpływa na to również fakt, że są one dostępne w różnych rozmiarach i wielu opcjach wzorów i kolorów, co daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dodatkowo płytki tego typu doskonale łączą się nie tylko z innymi płytkami heksagonalnymi, ale także tradycyjną glazurą, terakotą, gresem czy betonem oraz z drewnem na podłodze, pozwalając na tworzenie wyjątkowych mozaik i połączeń oraz budowania nimi różnorodnych wzorów.

Montaż w rękach specjalistów

Układanie płytek w formie plastra miodu to wbrew pozorom niełatwe zadanie, które dobrze jest powierzyć wyspecjalizowanej firmie oferującej usługi remontowo – budowlane, np. fachowcom z Usługi Budowlane Piotr Łaz. Wynika to z faktu, że tworzenie aranżacji z płytek heksagonalnych wymaga sporej wiedzy i doświadczenia, zwłaszcza w przypadku łączenia ich z innymi materiałami. Warto bowiem pamiętać, że płytki tego typu mogą tworzyć regularne kompozycję, ale zazwyczaj powstają z nich oryginalne, łamane, niesymetryczne, a niekiedy chaotyczne lub tzw. patchworkowe wzory, których uzyskanie nie byłyby możliwe w przypadku płytek prostokątnych czy kwadratowych. Nie da się jednak ukryć, że jednym z ciekawszych rozwiązań aranżacyjnych jest połączenie płytek heksagonalnych z drewnianą podłogą. Na szczęście brak jest w tym przypadku utartego szablonu lub szczególnej konieczności zachowania proporcji czy schematu wyznaczania linii łączącej płytkę z drewnem, a co za tym idzie dozwolona jest tu, a nawet zalecana jest pełna swoboda. Warto jednak pamiętać, że heksagon najefektowniej oddaje swój kształt, jeśli łączy się z podłogą mającą format podłużnych desek, a co za tym idzie komponowanie tego typu płytki z podłogą drewnianą ułożoną np. w jodełkę nie byłoby zbyt udaną kompozycją. Dodatkowo płytek heksagonalnych w tym przypadku się nie przycina, gdyż cały urok polega na zachowaniu pełnego formatu płytki na styku z drewnem i to ono zostaje odpowiednio przycięte, zachowując linię łączenia płytek i drewna w taki sposób, aby subtelnie wyznaczać różne strefy na otwartym planie mieszkania, oddzielając np. kuchnię, jadalnię czy przedpokój od salonu. Przy tego typu pracach należy zadbać również o zachowanie odpowiednich i jednakowych spoin, nie zapominając jednocześnie wysokości powierzchni z płytkami oraz deskami, gdzie wysokość obu materiałów, po uwzględnieniu odpowiedniej warstwy kleju, powinna być równa.

Profesjonalnie ułożone płytki heksagonalne to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących wyjątkowych i niebanalnych aranżacji, mogących odmienić charakter każdego pomieszczenia, zarówno łazienki i kuchni, jak i salonu, sypialni lub holu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas