Materiał Partnera Remont w kuchni – jak go mądrze zaplanować?

Remont w kuchni – jak go mądrze zaplanować?

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu, więc należy ona do jednego z najbardziej eksploatowanych miejsc. Sprzęty AGD i meble kuchenne prędzej, czy później wymagają wymiany. Podobnie jak płytki, a ściany należy odmalować. Przed rozpoczęciem remontu powinniśmy sporządzić harmonogram prac, który ułatwi nam podjęcie działań. Jeśli nasza kuchnia nie jest funkcjonalna, to warto rozpocząć od modernizacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej lub elektrycznej. Dzięki temu możemy całkowicie zmienić ułożenie mebli oraz sprzętów. Jednak nie próbujmy na siłę wdrażać rozwiązań katalogowych, ponieważ może się okazać, że w naszym przypadku będą one nieskuteczne. Wtedy, zamiast cieszyć się z nowej kuchni, dostosowanej do możliwości przestrzennych, będziemy rozczarowani.

Projekt nowej kuchni

Dlatego, warto  zasięgnąć porady u projektanta wnętrz i zatrudnić firmę budowlaną świadczącą usługi remontowe. Podejmowanie decyzji podczas kolejnych etapów, bez chłodnej kalkulacji może zakończyć się dla nas tragicznie. Dlatego, przed rozpoczęciem prac musimy znać cały układ kuchni, rodzaj sprzętów oraz materiałów wykończeniowych. Decydując się na gotowe meble kuchenne, powinniśmy dokładnie sprawdzić wymiary i systemy otwierania. Bez prawidłowego zapoznania się ze specyfiką produktów, możemy żałować, że nie wybraliśmy mebli na wymiar. Kluczowe są następujące elementy: kształt kuchni, typ zabudowy, układ drzwiczek oraz szafki narożne.

Remont kuchni od A do Z

Gdy już wszystko zostało ustalone, możemy rozpocząć remont. Pierwszym krokiem jest opróżnienie pomieszczenia i wykonanie prac instalacyjnych – wodno-kanalizacyjnych, gazowych i elektrycznych. Powinniśmy zacząć od wymiany kabli (w przypadku starej instalacji), wykonaniu obwodów zasilających i doprowadzenia wody (przy zmianie usytuowania zlewu). W tym celu należy wykuć bruzdy w ścianach. Natomiast instalację gazową prowadzi się po wierzchu, ale zawór powinien zostać schowany w niewidocznym i łatwo dostępnym miejscu. Następnie, jeśli marzymy o suficie podwieszanym, to teraz jest odpowiedni czas na wykonanie go.  Kolejnym etapami są malowanie ścian, kładzenie płytek lub podłóg. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystkie prace budowlane zostaną wykonane prawidłowo, to warto zatrudnić profesjonalną firmę budowlaną, która specjalizuje się w remontach kuchni. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Mtp Company. Oferuje ono fachowe wykończenia wnętrz, na każdą kieszeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas