Materiał Partnera Jak uniknąć błędów przy wykończeniu mieszkania?

Jak uniknąć błędów przy wykończeniu mieszkania?

Zakup mieszkania lub domu jest jednym z ważniejszych i często stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Każdy z nas chciałby mieć piękne i funkcjonalne wnętrze przy możliwie minimalnych wydatkach. Pełni dobrych chęci samodzielnie podejmujemy się wykończenia wymarzonego M, jednak efekty bywają już różne. Zanim przystąpisz do działania, zobacz jak uniknąć błędów, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wykończenie mieszkania lub domu – samodzielnie czy z fachowcem?

Pierwszym argumentem, który przychodzi na myśl za samodzielnym wykończeniem, są oszczędności. Nie ma się czemu dziwić – dopracowanie wnętrza, od stanu surowego po jego urządzenie wraz z meblami, to czasem koszt równy samej nieruchomości. Jednak paradoksalnie, korzystając z pomocy fachowców, możemy zaoszczędzić pieniędze. Jak to możliwe? Specjaliści mają za sobą zrealizowanych dziesiątki, jeśli nie setki różnych projektów. Mają oko do niuansów i potrafią przewidzieć ewentualne problemy, których nie widać na pierwszy rzut oka. Złe ułożenie gniazdek, zbyt mała ilość punktów oświetlenia, materiały wykończeniowe, które idealnie wyglądają w sklepie, a fatalnie w naszym mieszkaniu, czy też wybór materiałów słabej jakości, to zaledwie garstka problemów, którym musimy stawić czoła. Czasem złe planowanie powoduje konieczność skucia ścian lub podłóg i przygotowania ich na nowo. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, stresem i straconym czasem. Specjaliści z firmy wykończeniowej Atom Tomasz Dusza wiedzą jak obejść te problemy lub ograniczyć je do minimum.

Aranżacja wnętrz

Również samo umeblowanie pomieszczeń potrafi spędzać sen z powiek. Wielu z nas ma tendencję do dokonywania zakupów pod wpływem impulsu – trafiamy na świetną promocję lub mebel, który zachwyca od pierwszego wejrzenia. Jednak po zakupie okazuje się, że meble w mieszkaniu ze sobą nie współgrają, zajmują za dużo miejsca lub fizycznie nie pasują do miejsca, które dla nich zaplanowaliśmy (gdyż na przykład zabrakło kilku centymetrów wolnej przestrzeni). Choć aranżacja wnętrza jest ciekawą dziedziną, wymaga dużo wiedzy, myślenia o szczegółach i wyobraźni przestrzennej. To zadanie również warto powierzyć profesjonaliście, aby przez długie lata cieszyć się z efektów.

Podsumowując, na samodzielne wykończenie domu lub mieszkania warto pokusić się, gdy mamy dużo czasu oraz niezbędną wiedzę i umiejętności. W innym wypadku lepiej zdecydować się na pomoc specjalistów i wynająć dobrą ekipę remontową, taką jak Atom Tomasz Dusza, oraz architekta wnętrz, którzy po mistrzowsku przygotują piękne i funkcjonalne wnętrze. Oszczędzi to nam dużo czasu, nerwów, pieniędzy i pozostawi jedynie przyjemne wspomienia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas