Materiał Partnera Płytki ceglane jako ukłon w stronę przeszłości

Płytki ceglane jako ukłon w stronę przeszłości

Wszystkie osoby ceniące nostalgię w swoich wnętrzach powinny zainteresować się okładzinami imitujących starą cegłę. Materiały w stylu retro zdobywają coraz większą zwolenników, co przekłada się na szeroki wybór tego typu produktów. Niewielkim kosztem można zatem przenieść się w czasie i poznać wyjątkowy klimat dawnych kamienic. W przygotowanym artykule przybliżmy właściwości płytek ściennych, które do złudzenia przypominają rozwiązania architektoniczne sprzed kilkuset lat.

Stara cegła-nowe możliwości

Nie każdemu jest pisane mieszkać w obiekcie zbudowanym na bazie tradycyjnej cegły, która niepokryta tynkiem stanowi swoiste połączenie surowości oraz ciepła. Na szczęście na rynku odnajdziemy godny polecania substytut w postaci płytek ściennych, wiernie oddających wdzięk dawnych materiałów. Chociaż mogłoby się wydawać, że takie rozwiązanie sprawdzi się jedynie w stosunku do zewnętrznych elewacji, płytki stara cegła doskonale podkreślą charakter wnętrz, wnosząc do nich ducha retro. Takie okładziny są przeciwieństwem do minimalistycznych form betonowych, zapewniając trwały i ponadprzeciętny efekt wizualny, który nigdy się nie znudzi domownikom. Nie sposób jednak ominąć faktu, że płytki dekoracyjne mogą ozdabiać nie tylko przestrzenie mieszkalne. Równie dobrze prezentują się w miejscach odznaczających się wysokim natężeniem ruchu, przez co służą jako element wystroju licznych barów, restauracji czy hotelowych lobby. Jednym z wiodących producentów płytek imitujących starą cegłę jest firma Elkamino Dom. Przedsiębiorstwo posiada w swej ofercie również wiele innych materiałów, dlatego zachęcamy do bliższego zapoznania się z jego działalnością.

Właściwości płytek ceglanych

Opisywane płytki ścienne odznaczają się wysokim stopniem realizmu. Po zafugowaniu przy pomocy gruboziarniustego materiału naprawdę ciężko je odróżnić od oryginalnej cegły. Taki efekt jest możliwy dzięki zróżnicowanemu wyglądowi płytek. Poszczególne elementy posiadają inny kształt, fakturę i przebarwienia, przez co zamontowane na ścianie pozwalają nam powrócić do przeszłości. Na plus płytek imitujących starą cegłę należy również zaliczyć ich dostępność w wielu kolorach. To zaś sprawia, że bez trudu można je zestawiać z innymi komponentami aranżacji, nie ryzykując popełnienia wystrojowej wpadki. Jeśli zadbamy o przemyślane dodatki, płytki odnajdą się nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale również i nowoczesnych, w których to biel odgrywa główną rolę.

Lekkie i proste w montażu materiały spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oprócz walorów estetycznych, ceni się je za wysoką odporność na czynniki termiczne i uszkodzenia mechaniczne. Pod względem wytrzymałości znacznie przewyższają płytki gipsowe, a także tradycyjną cegłę. Nie sprawiają one ponadto kłopotów z czyszczeniem, a wszelkie zabiegi pielęgnacyjne są pozbawione ryzyka utraty kolorów. Płytki ceglane barwi się bowiem na całej grubości, a nie tylko powierzchniowo.

Opracowanie:

Elkamino Dom Michta i Świerżewski Sp.j.

Milanówek , Średnia 33

Podziel się