Artykuł sponsorowany Panele gresowe, czyli innowacyjny materiał wykończeniowy

Panele gresowe, czyli innowacyjny materiał wykończeniowy

Gres można spotkać na rynku głównie w postaci płytek szkliwionych lub polerowanych. Mimo swojej różnorodnej estetyki – gres może mieć różne kolory, wzory i fakturę – tworzony jest głównie w średnich wymiarach znacznie mniejszych od tych, którymi cechują się płyty kamieni naturalnych. Nie oznacza to jednak tego, iż producenci nie są w stanie przygotowywać wielkoformatowych materiałów z gresu. Dowodem na to są innowacyjne panele gresowe, które zachwycają nie tylko estetyką i trwałością, ale także ultralekką konstrukcją.

Czym są panele gresowe?

Panele gresowe to wielkoformatowe płyty z gresu, które mogą być zarówno szkliwione, jak i polerowane. Dostępne są one w wielu rozmaitych modelach, czego dowodem jest oferta firmy GRESPOL. Marka ta oferuje panele gresowe o jednolitej barwie, a nawet te imitujące wysokiej klasy drewno, piaskowce, granity czy marmury. Od kamieni naturalnych panele gresowe różnią się jednak swoją ultralekką oraz cienką konstrukcją. Standardowo mają one grubość zaledwie 4,7 – 5,5 mm przy wadze 9 kilogramów. Panel o wymiarach 60x120 cm jest zatem cieńszy nawet o połowę od płyty kamiennej czy płytki ceramicznej. Glazura o wymiarach 60x120 cm jest również cięższa. Standardowo waży około 20-25 kg.

Technologia tworzenia paneli gresowych na wysokiej klasie korpusie wzmocnionym EP-STT zapewnia zatem naprawdę innowacyjny produkt – tani, niebywale twardy i wytrzymały, piękny, łatwy w montażu oraz lekki.

Zastosowanie paneli gresowych

Panele gresowe można z powodzeniem wykorzystać wszędzie tam, gdzie planowano użyć naturalnych płyt kamiennych z marmuru, granitu czy piaskowców. Wielkoformatowy gres świetnie zatem sprawdza się w galeriach handlowych, urzędach, restauracjach i hotelach, a także domach i apartamentach. Panele gresowe może użyć zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Jest to zatem idealny materiał do wykańczania ścian, podłóg, schodów, tarasów, balkonów czy nawet elewacji. Ze względu na wysoką ochronę przeciw ścieralności, a także dzięki wytrzymałości na wodę panele gresowe warto wykorzystywać przy aranżowaniu kuchni, łazienek oraz obiektów publicznych. Ultralekka konstrukcja pozwala też zastosować je na poddaszach wykonanych w systemie suchej zabudowy.

Jeśli chodzi zaś o style wnętrzarskie producenci oraz projektanci wnętrz podkreślają, iż panele gresowe nadają się do pomieszczeń wystawnych, luksusowych i pełnych hollywoodzkiego sznytu, jak i tych nowoczesnych, awangardowych czy bliskich naturze: skandynawskich oraz rustykalnych. Wystarczy dobrać odpowiedni model panelu zbieżny z projektem i gustami inwestora.

Dlaczego panele gresowe to innowacyjne materiały wykończeniowe?

Panele gresowe można uznać za innowacyjne materiały wykończeniowe dlatego, iż niepowtarzalna estetyka została zestawiona z ich wysokimi parametrami technicznymi oraz niskimi kosztami produkcyjnymi. Pod tym względem wielkoformatowym płytom gresowym nie dorównują inne produkty do aranżowania wnętrz w standardzie premium. Podkreślić raz jeszcze warto niewielką grubość i masę paneli, co znacznie wpływa na szybkość prac montażowych oraz na możliwości projektowe.

Specjaliści od remontów cenią panele gresowe m.in. za to, iż można nakładać je bezpośrednio na cegłę, starą glazurę, drewniane panele czy terakotę. Gres świetnie współpracuje również z ogrzewaniem podłogowym. Cechuje się bowiem naturalnym składem i paroprzepuszczalnością, dzięki czemu uczestniczy w tworzeniu w pomieszczeniach zdrowego mikroklimatu. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas