Materiał Partnera Jak zamontować panele gipsowe?

Jak zamontować panele gipsowe?

Panele gipsowe są rzadko wykorzystywane w salonach. Jest to ciekawe, ponieważ mogłyby być one ciekawym urozmaiceniem różnych pomieszczeń w mieszkaniu. Dzięki różnorodności wzorów można wykonać naprawdę wiele ciekawych kompozycji, całkowicie zmieniając wygląd biura, bądź salonu w mieszkaniu. Ilość wzorów paneli oraz ich kolorów daje niemalże nieskończone możliwości aranżacyjne. Aby jednak się one dobrze prezentowały, należy je odpowiednio zamontować.

Przygotowanie do montażu

Jak każde stawiane przed nami zadanie, tak i to- montaż paneli- wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli zaplanujemy sobie zamontowanie paneli gipsowych 3d, najważniejsze jest, aby wybrać wzór, który będzie się wpasowywał w kompozycję, zdobionego w ten sposób mieszkania. Posiadając panele, należy przygotować narzędzia, które będą wykorzystywane do montażu paneli na ścianach. Przydać się może między innymi poziomica, miara, klej gipsowy, gips szpachlowy, szpachla, piłka do drewna, papier ścierny oraz gładź gipsowa. Przed montażem paneli, może wystąpić konieczność ich aklimatyzacji. W takim wypadku należy wyjąć panele z pudełka, a następnie położyć je pionowo w pokoju, w którym mają być one montowane. Działanie to ma na celu wyrównanie poziomu wilgotności paneli, do wilgotności pomieszczenia, w którym będą one wisieć. Tak ustawione panele należy zostawić na określony czas. Nie wykonanie tych czynności może skutkować pękaniem paneli, po zamontowaniu ich na ścianie. Przed montażem należy także odpowiednio przygotować ścianę. Musi ona być równa, czysta, sucha, stabilna i twarda. Usunąć należy wszelkiego rodzaju warstwy, zmniejszające przyczepność ściany (takie jak kurz, lakier, tłuszcz itp.). Większe nierówności należy odpowiednio zeszlifować.

Montaż paneli gipsowych

Przed wykonaniem montażu, należy zastanowić się, czy posiadamy wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby taki montaż wykonać samemu. Jeśli nie, warto skonsultować się ze specjalistą, który wykona montaż za nas. Szukając specjalisty, można skontaktować się o radę do sklepu branżowego, takiego jak PanGips. Specjaliści z tego sklepu z pewnością pomogą i polecą odpowiedniego do tej pracy fachowca. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielny montaż, w pierwszej kolejności należy zamontować linię prowadzącą pierwszą (dolną) linię paneli. Do tego będzie nam potrzebna poziomica, ponieważ niezmiernie ważne jest, aby panele były zamontowane prosto. Przed montażem paneli warto jest zmierzyć ścianę i ew. dociąć panele do odpowiedniego wymiaru. Jest to dopiero początek czynności, jakie powinno się wykonać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas