Artykuł sponsorowany Oznakowanie cienkowarstwowe i grubowarstwowe dróg, parkingów, garaży podziemnych…

Oznakowanie cienkowarstwowe i grubowarstwowe dróg, parkingów, garaży podziemnych…

Najlepsi producenci i dystrybutorzy znaków drogowych pionowych, luster, sygnalizacji świetlnej, a także konstrukcji bezpieczeństwa drogowego tymczasowego, zapewniają również wysokiej jakości oznakowania poziome. Mowa zarówno o zagwarantowaniu produktów, które wykorzystywane są do ich tworzenia, jak i technologii ich wykonawstwa, wraz z profesjonalną obsługą projektowo-wykonawczą. Poznaj zatem dwie odmiany oznakowania drogowego poziomego: cienkowarstwowego oraz grubowarstwowego.

Uniwersalne właściwości

Najlepsze gatunkowo produkty stosowane do oznakowania cienkowarstwowego lub tego grubowarstwowego, wyróżniają się swoimi wysokimi parametrami technicznymi. Mowa o odporności na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, działania cieczy agresywnych, wilgoci, wody i wandalizmu, a także na takie warunki atmosferyczne, jak mróz, czy śnieg. Specjalne składniki oraz powłoki, zabezpieczają oznakowanie np. liniowe przed szkodliwym działaniem promieni UV, a także, co ważne, przed rozszczepiającymi się elementami ogumienia samochodów. Oprócz wysokich właściwości technicznych, oznakowania poziome bezsprzecznie musi posiadać zdolność do odpowiedniego „chłonięcia” światła nocą tak, aby było idealnie widoczne. Istotne jest również to, że dzisiaj najczęściej spotyka się kolory: biały, a czasem też niebieski, żółty, czy czerwony!

Oznakowanie cienkowarstwowe

Za oznakowanie cienkowarstwowe uznaje się to o warstwach do około 0,8 milimetrów grubości. Nakładane są one najczęściej przez tak zwany natrysk hydrodynamiczny, a zapewniony odblask, to wynik stosowania granulek odblaskowych, lub tych w technologii P2B. Warto wiedzieć, że samo wykonawstwo tego typu oznakowania, jest procesem bardzo złożonym, zarówno w przypadku dróg, parkingów, garaży podziemnych, czy innych przestrzeni. Istotne jest dokładne zaprojektowanie tras „montażu” oznakowania cienkowarstwowego poziomego, do czego służą specjalne programy trackingowe i GPS.

Oznakowania grubowarstwowe

Oznakowanie poziome grubowarstwowe różni się od tego cienkowarstwowego, przede wszystkim swoja grubością – nawet do 5 milimetrów. Często powoduje to, że są one stosowane na trasach krajowych, czy ekspresowych i autostradach, a także w przypadku konieczności „zamalowania” większej powierzchni danej nawierzchni. Pomimo wysokich parametrów technicznych oznakowania cienkowarstwowego najlepszych producentów oraz dystrybutorów, warto wiedzieć, że te grubowarstwowe są nawet kilka razy trwalsze od swoich znacznie cieńszych odpowiedników. To powoduje, że są one także często wykorzystywane do znakowania dróg z bardzo wymagającym podłożem SMA!

Warto wiedzieć: Zarówno oznakowanie poziome grubowarstwowe, jak i cienkowarstwowe, mogą występować również w formie tymczasowej. Mowa o preparatach farbowych, które są łatwo usuwalne np. dzięki ciśnieniowemu natryskowi wodą z piaskiem, czy też wodą z rozpuszczalnikiem. Takie rozwiązania stosuje się jednak, głównie przy budowach dróg, przy których należy wyznaczyć objazdy. Oznakowanie pionowe oraz liniowe najlepszej generacji, oferuje zaś – również w formie wypożyczenia – firma Zodsor2, która od lat współpracuje z licznymi klientami publicznymi oraz biznesowymi, a coraz częściej także z tymi indywidualnymi!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas