Materiał Partnera Optymalizuj koszty budowy domu dzięki odpowiedniej konstrukcji dachowej!

Optymalizuj koszty budowy domu dzięki odpowiedniej konstrukcji dachowej!

Dach to bardzo ważny element każdego domu. Nie każdy jednak wie, że to jego wzniesienie w dużej mierze definiuje wysokość kosztów inwestycyjnych. Od tego jaką bryłę budynku zastosujemy, a także z jakich materiałów budowlanych będzie wykonany dom, zależeć będą warunki techniczne dachu. Przy ograniczonym budżecie, warto robić wszystko, aby optymalizować kosztorys, właśnie dzięki odpowiedniej konstrukcji dachowej. Dowiedz się, na czym to polega!

Im mniej skomplikowana bryła domu, tym tańszy dach…

Ważną zasadą przy budowie domu przy ograniczonym budżecie, jest stosowanie prostych konstrukcji bryły budynku. To dzięki temu dach wyróżni się niewielką ilością spadów, niskim posadowieniem, a także brakiem wielu łączeń i skosów, które powodują trudności najpierw we wzniesieniu więźby dachowej, a następnie w ułożeniu odpowiedniego krycia. Pamiętaj zatem, ze im mniej skomplikowana bryła domu, tym tańsze wzniesienie dachu, zarówno jeśli chodzi o koszty materiałów, jak i usług. Nie musi się to jednak równać z pogorszoną estetyką… wystarczy spojrzeć na realizację domów w minimalistycznym stylu modernistycznym, czy skandynawskim!

Warto wiedzieć! Większe koszty dachu często mogą być związane także z dużą ilością stosowanych okien na poddaszu. Wielokrotnie lepiej jest zatem zastosować łatwiejsze w montażu świetliki dachowe, które dzisiaj zachwycają swoimi formami…

Redukuj ciężar dachu

Aby móc zbudować lekki dach, ale o wysokiej jakości, należy zadbać o jak najlepsze posadowienie budynku. Przede wszystkim należy przy budowie domu postawić na solidne fundamenty, a także ściany nośne, co pozwoli wykonać lżejszą więźbę dachową, a także pokrycie. Wielokrotnie dzisiaj domy budowane są w technologiach, które mają gwarantować wysoką jakość i trwałość budynku, przy jego niewielkiej masie netto. Jest to osiągane m.in. poprzez stosowanie technologii prefabrykacyjnych, które sprzyjają także skróconemu czasowi prac, a co za tym idzie niższym kosztom.

Stawiaj na nowoczesne systemy pokrycia dachowego

Obecnie w budownictwie domów jednorodzinnych bardzo pożądane na pokrycia dachowe, są atrakcyjne wizualnie, a także finansowo dachówki modułowe, lub też blachodachówki. Czemu warto je stosować? Przede wszystkim ich montaż jest błyskawiczny, a estetyka niepowtarzalnie się wyróżniająca, bądź też idealnie imitująca standardowe dachówki ceramiczne, czy też betonowe. Warto podkreślić, że systemy te są bardzo lekkie, a to pozwala zastosować również lżejszą więźbę dachową. Optymalizacja kosztów jest zatem przy takim rozwiązaniu łatwo zauważalna. Warto przy tym wiedzieć, że opcje takie często są wybierane w modelu budowy domu pasywnego, tj. energooszczędnościowego i proekologicznego.

Jeśli jesteś zatem zainteresowany wzniesieniem domu do stanu surowego otwartego, wraz z poszyciem dachowym, a nawet z tarasem kompozytowym, zgłoś się do firmy TOM-BUD z Bydgoszczy. Z jej przykładowymi realizacjami zapoznasz się na nowoczesnej stronie www podmiotu, który zawsze stawia na kompleksowe rozwiązania! 

Opracowanie:

Tom-Bud Ciesielstwo dekarstwo budowa domów

Bydgoszcz , Szelburg-Zarembiny 4 lok. 29

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas