Materiał Partnera Opierzenia balkonów – jaki materiał wybrać do wykonania obróbek blacharskich?

Opierzenia balkonów – jaki materiał wybrać do wykonania obróbek blacharskich?

Obróbka blacharska balkonu to jeden z najważniejszych elementów całej konstrukcji, który decyduje o jej szczelności oraz estetyce. Dla zachowania jak najlepszych parametrów wytrzymałościowych opierzenie powinno zostać wykonane z wysokiej jakości materiałów. Obecnie zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się wysokogatunkową stal ocynkowaną lub blachę tytanowo-cynkową. Z jakimi zatem informacjami na temat obu rozwiązań warto się zapoznać i czy o którymś z nich można powiedzieć, że jest wyraźnie lepsze?

Charakterystyka obróbek ze stali ocynkowanej i powlekanej

Najprostszym i jednocześnie najtańszym sposobem na stworzenie obróbki blacharskiej balkonu jest wykorzystanie stali ocynkowanej. To trwały i przede wszystkim sprawdzony materiał, który z pewnością zdążył już udowodnić swoją niebagatelną wartość użytkową. Metal zabezpieczony ochronną warstwą cynku jest niepodatny na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – w tym m.in. wilgoci oraz promieniowania ultrafioletowego.

Na uwagę zasługuje także bardzo dobra odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, choć podczas montażu elementów opierzenia nie powinno się ich przycinać za pomocą narzędzi wysokoobrotowych. Przyczyni się to do spalenia ocynku, a co za tym idzie, do utraty cennych właściwości. Stal tego typu ma charakterystyczny srebrzysty kolor, który dość intensywnie mieni się w słoneczne dni, a taki stan rzeczy nie odpowiada niektórym inwestorom.

Dlatego też – jeśli komuś zależy na tym, aby obróbka blacharska balkonu była również estetyczna, to warto zdecydować się na stal powlekaną powłokami poliuretanowymi w konkretnym kolorze z palety RAL. Co prawda jest ona nieco droższa, acz uzyskane efekty zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Blacha tytanowo-cynkowa – drożej znaczy lepiej?

Za jeden z najlepszych materiałów do wykonania opierzenia balkonu lub tarasu uznaje się blachę tytanowo-cynkową. Metal ten spośród innych wyróżnia się tym, że wskutek oddziaływania warunków atmosferycznych ulega procesowi pasywacji. Struktura jego powierzchni sama pokrywa się warstwą ochronną, dzięki czemu blacha nie ma prawa zardzewieć. Jest to zatem najlepsza propozycja dla klientów, którym zależy na tym, aby obróbka została wykonana raz, a dobrze.

Niestety – ma to swoją cenę. Inwestorzy muszą wiedzieć, że opierzenie wykonane z tytan-cynku będzie około 3-4 razy droższe niż w przypadku stali ocynkowanej. Przy tak wysokich kosztach samego materiału warto zatem zadbać o profesjonalny montaż. Realizacją zlecenia powinni zająć się doświadczeni specjaliści, do których z pewnością zaliczają się pracownicy firmy Adamex. To właśnie tutaj klienci mogą liczyć nie tylko na rzetelność, ale także na terminowość oraz indywidualne podejście do realizacji prac. 

Opracowanie:

Adamex Adam Sawron

Lubsko , Łąkowa 12

  • tel. 728 573 981

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas