Artykuł sponsorowany Charakterystyka i wykorzystanie hal stalowych

Charakterystyka i wykorzystanie hal stalowych

Budowa hali stalowej jest skomplikowanym i wieloetapowym procesem, w którym każdy krok musi być dokładnie zaprojektowany i zaplanowany. Przed rozpoczęciem prac warto zlecić profesjonalny projekt, który musi zawierać zarówno koncepcję, jak i rozwiązania techniczne, ustalone w oparciu i potrzeby klientów, uwzględniające zarówno możliwości ekonomiczne, jak i estetykę. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu i budowie hali stalowej.

Jak powinien przebiegać proces projektowania hali stalowej?

Koncepcja hali stalowej wymaga dokładnych ustaleń z inwestorem i odpowiedzi na pytania o przyszłą funkcję obiektu i wynikające z niej zapotrzebowanie na dodatkowy osprzęt. Hale stalowe najczęściej wykorzystywane są jako obiekty magazynowe i produkcyjne, a także komercyjne, na przykład na różnego rodzaju targach. W zależności od wymagań inwestora mogą funkcjonować jako jedno lub wielonawowe, a wytrzymałość konstrukcji stalowych pozwala na uzyskanie dużych rozpiętości. Na tym etapie podejmuje się także decyzje dotyczące ewentualnego ogrzewania hali i izolacji termicznej, które są niezbędne, jeśli będzie to obiekt, w którym będą pracować ludzie, a także doświetlenia światłem dziennym. Na etapie projektowania występuje się także o wszelkie niezbędne warunki, pozwolenia i zgody budowlane.

Dlaczego warto wykorzystywać konstrukcje stalowe przy budowie hal?

Hale stalowe zyskują na popularności, ponieważ ich budowa przebiega zdecydowanie szybciej, niż stawianie podobnych obiektów w tradycyjnej technologii murowanej, jest też stosunkowo tańsza. Warto wiedzieć, że konstrukcje stalowe produkowane przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Loxan Polska z Bochni i wykorzystywane przy realizacji tego typu inwestycji, wykonywane są z wysokiej jakości komponentów i dzięki temu są wytrzymałe oraz trwałe, a także odporne na warunki atmosferyczne.

Budowa hali stalowej przebiega w kilku etapach. Podstawą jest wykonanie odpowiednich fundamentów i montaż konstrukcji, która zwykle składa się ze stalowych słupów, belek i elementów dźwigarowych oraz złącznych. Jeśli w obrębie hali konieczne będą pomieszczenia biurowe lub handlowe, można także wykonać elementy murowane lub żelbetowe takie jak schody, stropy i ściany. Po zakończeniu montażu konstrukcji wykonuje się dach z płyt warstwowych lub blachy, a następnie obudowę ścian płytami warstwowymi, które posiadają zintegrowaną termoizolację w przestrzeni międzypłytowej.

Opracowanie:

Loxan Polska sp. z o.o.

Bochnia , Na Buczków 5

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas