Materiał Partnera Okna podstawą wykończenia domu i mieszkania

Okna podstawą wykończenia domu i mieszkania

Okna to obok drzwi jeden z pierwszych elementów, na jaki zwracamy uwagę patrząc na jakikolwiek budynek. Jeśli chcemy odświeżyć wnętrze domu lub mieszkania możemy zdecydować się na wymianę okien, co musi zostać poprzedzone odpowiednim wyborem modelu i typu okna. Warto dopasować je do danego pokoju, ponieważ to jeden z ciekawszych elementów dekoracyjnych, który musi spełniać kilka dodatkowych funkcji! Okna muszą nie tylko ładnie wyglądać, ale również zapewnić nam komfort i bezpieczeństwo.

Firma Alusas Okna i Drzwi zajmuje się produkcją konstrukcji aluminiowych oraz sprzedażą okien firmy DRUTEX, okien i drzwi z drewna, bram garażowych i rolet zewnętrznych. Zdajemy sobie sprawę, że okna w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym są wizytówką budynku. Ponieważ nie jest łatwo wybrać odpowiedni model, nasi pracownicy służą doradztwem i pomocą przy wyborze najlepszego modelu. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a wszystkie zamówienia realizujemy terminowo i rzetelnie.

Jakie okna do domu lub mieszkania?

Kiedyś okna wykonane z drewna stanowiły podstawowy element wykończenia każdego domu. Były ważnym elementem budynków gospodarczych, firm, domów i mieszkań wybudowanych i wykończonych w różnych stylach. Dziś na rynku istnieje wiele modeli okien, które nadają się zarówno do pomieszczeń urządzonych nowocześnie, jak i tych nawiązujących do stylu retro. Wybierając okna do domu lub mieszkania, warto pamiętać, że mają one spełniać funkcję dekoracyjną, ale również chronić budynek przed utratą ciepła i zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza. Okna z drewna, na przykład z sosny, cieszą się zainteresowaniem wśród klientów ceniących naturalne materiały i rozwiązania. Są podstawą dekoracji pomieszczenia w stylu rustykalnym, ale również nowoczesnym. Wybór farb do drewna i preparatów pielęgnacyjnych otwiera możliwości dekoracyjne przed każdym z nas! Okna powinny również zapewniać nam bezpieczeństwo, co możemy jeszcze wzmocnić korzystając z bogatej oferty rolet zewnętrznych stanowiących zabezpieczenie przed włamaniem. Okna plastikowe na aluminiowej konstrukcji są zazwyczaj tańsze, dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu pasują niemal do każdego domu, biura i mieszkania. Wybierając okna do swojego domu, dobrze jest zwrócić uwagę na elementy wykończeniowe, kształt ramy i ilość komór w oknie.

Ciekawe rozwiązania

Stolarka okienna to dział budowlany, który na bieżąco musi reagować na potrzeby klientów. Wraz z rozwojem architektury wzrasta zapotrzebowanie na okna w niecodziennych kształtach lub formach. Okna najbardziej popularne to te prostokątne, ale dziś możemy wybrać również okna zaokrąglone lub zakończone łukiem, które pięknie będą wyglądać na poddaszu, w piwnicy czy jako okno dachowe. Nie bez znaczenia jest również, sposób otwierania okien. Ważny jest z punktu widzenia ich montażu, funkcji i ostatecznej ceny. Możemy wybrać okna nieotwierane, uchylne, odchylne, rozkładane, rozsuwane, przesuwne a nawet obrotowe. W naszej firmie mogą Państwo liczyć na szybkie realizacje zamówień oraz profesjonalne doradztwo przez cały okres współpracy!

Opracowanie:

Alusas Okna i Drzwi

Zielonki , Krakowskie Przedmieście 73

Podziel się