Artykuł sponsorowany Zakup okien – na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Zakup okien – na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Czy wiesz, że stolarka okienna jest wizytówką domu? W związku z tym, elementy te powinny być starannie dobrane do budynku, w którym mają zostać zamontowane. Niemniej jednak, warto być świadomym, że oprócz estetyki istotne są również inne parametry okien np. współczynnik izolacyjności cieplnej. Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, by cieszyć się inwestycją przez wiele lat.

Które parametry okien są najważniejsze?

Zakup okien to długoterminowa inwestycja, warto więc świadomie podejść do transakcji. Istotna jest więc analiza właściwości użytkowych okien. Oczywiście nie wszystkie parametry muszą być najwyższe – ważne jest bowiem to, by odpowiadały potrzebom klienta. Najważniejsze kryteria, które należy wziąć pod uwagę to:

  • izolacyjność termiczna – współczynnik izolacyjności informuje właściciela domu o stratach ciepła, zatem im jest on niższy tym lepiej. Dobra izolacja wiąże się bowiem mniejszą potrzebą ogrzewania domu, zatem – analogicznie – przyczynia się ona do niższych rachunków i oszczędności,
  • izolacyjność akustyczna – wyrażana jest współczynnikiem Rw, który informuje klienta, ile hałasu mniej usłyszy wewnątrz budynku w porównaniu z otoczeniem zewnętrznym. Najprościej tłumacząc, im wyższe Rw, tym większa izolacja akustyczna. Warto zaznaczyć, że szczególną uwagę powinny na to zwrócić osoby mieszkające w wielkich miastach – wówczas współczynnik ten powinien być na poziomie ok.33 decybeli.

Co jeszcze jest ważne?

Oprócz izolacyjności akustycznej i termicznej, istotne są również dodatki, w które wyposażone są okna. Przykładowo, właściciele, którym zależy na zachowaniu jak największego poziomu bezpieczeństwa, powinni zadbać o zabezpieczenia antywłamaniowe, które utrudnią niepożądanym osobom dostęp do mieszkania. Z kolei osoby, które w domu posiadają dzieci, powinny zwrócić uwagę na wytrzymałość szyb. Niekiedy rodzice decydują się również na klamki okienne na kluczyk lub na przycisk, które mogą zapobiec nieszczęściu – w szczególności, jeśli pokoik dziecięcy znajduje się na piętrze. 

Zakup okien – czym powinien się charakteryzować profesjonalny sklep?

Niezwykle ważne jest również miejsce, w którym dokonywane są zakupy. Dobrym przykładem profesjonalnego przedsiębiorstwa jest Almax Okna Drzwi - prowadzi je Lucyna Krulikowska. Posiada ono bowiem szeroką gamę produktów. Dzięki temu klient może w jednym miejscu nabyć okna, drzwi i bramy garażowe w jednym kolorze i wzorze. Dodatkowo wyróżnia się ono  sposobem obsługi – przede wszystkim,  każda osoba, zainteresowana ofertą sklepu jest traktowana indywidualnie. Sprzedawcy nie tylko rozmawiają i badają potrzeby klientów, ale także proponują wykonanie pomiarów i dokonują wyceny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas